השר לשעבר גדעון סער

סער: "נפגעתי מנתניהו, אך אין לי כוונה לריב"

השר לשעבר אמר בכאן רשת ב שראש הממשלה לא זוכה להליך הוגן בחקירותיו. ח"כ יחימוביץ': "ההחלטה של נתניהו ללכת לבחירות - רק כתוצאה מהחקירות נגדו"
קלמן ליברמן
25 בדצמבר 2018
10:01

השר לשעבר וחבר הליכוד גדעון סער אמר היום (שלישי) שוב, על רקע ההכרזה על הבחירות כי הוא יתמודד ברשימת הליכוד והתייחס לדין ודברים בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. "נפגעתי מזה שראש הממשלה סימן אותי, אבל צריך לדעת לראות את הכללי מעל האישי – אין לי שום כוונה לריב עם ראש הממשלה", אמר סער בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם גדעון סער

סער הדגיש כי העיסוק בסוגיית החקירות של נתניהו, בזמן שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא קיבל החלטה בעניין, הוא "פגיעה בזכותו של ראש הממשלה להליך הוגן". לדברי סער, חקירות מתקיימות והתקיימו נגד ראשי מפלגה רבים, אך מעולם בשלב הזה לא היו דרישות להתפטר.

השר לשעבר עומת עם דבריו נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט כשפורסמו החשדות נגדו בפרשת טלנסקי: "אמרתי שאולמרט לא יכול להמשיך בתפקידו עוד בסוף מלחמת לבנון השנייה על רקע הכישלון בניהול המלחמה". סער אמר כי חקירה אינה עילה לסיום כהונתו של איש ציבור – "זו פגיעה בשלטון החוק".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) הדגישה בתכנית "קלמן-ליברמן" כי נתניהו החליט ללכת לבחירות "אך ורק כתוצאה מהחקירות נגדו". יחימוביץ' ציינה כי טרם ההודעה של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כי לא יצביע בעד חוק הגיוס, קראה לו שלא לאפשר את המשך התמיכה בממשלת נתניהו.

האזינו לריאיון המלא עם שלי יחימוביץ'

יחימוביץ' אמרה כי תעשה הכל על מנת שיו"ר המחנה הציוני אבי גבאי יהיה ראש הממשלה, אבל ציינה כי מה שחשוב הוא שראש הממשלה לא יהיה עוד ראש ממשלה כי "הדבר עושה נזק מתמשך". חבר הכנסת העריכה כי המפלגה שלה עומדת כיום על 14 מנדטים, אך סיפרה כי לפי אחד הסקרים, אם בני גנץ יצטרף למפלגת העבודה, היא תקבל 29 מנדטים. "אני משוכנעת שזה נכון", הוסיפה.

מנגד ציין שר האנרגיה יובל שטייניץ כי ההחלטה על הבחירות נבעה מהעובדה שלא היה רוב לחוק הגיוס בכנסת. ההכרעה ללכת לבחירות נכפתה עלינו כתוצאה מה'פליקלק' של לפיד ויש עתיד", אמר שטייניץ בתכנית. 

לדברי שטייניץ, לפני 15 שנים נוצר מצב דומה למה שקורה היום כשראש הממשלה היה אריאל שרון - "אז זכינו ברוב פנטסטי". השר אמר כי מפלגת הליכוד יכולה לנצח בבחירות וצריכה לנצח בבחירות.

האזינו לריאיון עם השר יובל שטייניץ