בית החולים ברזילי
צילום: אתר האינטרנט של בית החולים ברזילי

מנהל מחלקה בברזילי הטריד מינית מזכירה – ויפצה אותה ברבע מיליון שקל

הפרופסור דורון זמיר הטריד מזכירה רפואית בכירה במשך כ-7 שנים. גם בית החולים יפצה אותה ב-30 אלף שקל, לאחר שנקבע שלא טיפל בתלונתה כנדרש. פרטיו של זמיר הותרו לפרסום לבקשת כאן חדשות
ורד פלמן
25 בדצמבר 2018
11:14

מנהל מחלקה פנימית בבית החולים ברזילי באשקלון, פרופסור דורון זמיר, הטריד מינית מזכירה רפואית בכירה במשך כשבע שנים וחוייב לשלם לה פיצויים בסך 250 אלף שקלים. לבקשת התוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, בית הדין הארצי לעבודה התיר היום (שלישי) לפרסם את פרטיו של זמיר. 

המזכירה תבעה את המנהל בבית הדין לעבודה. לאחר ערעור שהגיש, בחודש אוגוסט נקבע באופן תקדימי כי מעשיו היו בגדר הטרדה מינית – אף על פי שלא כללו ברובם התייחסויות מיניות ישירות למזכירה. בנוסף, נקבע כי בית החולים לא מילא את חובותיו ולא טיפל בתלונה כנדרש, ולכן ישלם לנפגעת 30 אלף שקלים.

ההליך המשפטי נגד זמיר התנהל בדתיים סגורות מכיוון שמדובר בתביעה בגין הטרדה מינית. בעקבות הסכמת הצדדים, פסק הדין הותר תחילה לפרסום ללא הפרטים המזהים של הרופא ושל בית החולים. זמיר והמדינה, שייצגה את בית החולים ברזילי, התנגדו להתיר את הפרטים הללו לפרסום גם כעת, אך בית הדין דחה את טענותיהם.

בין השאר, כתבו השופטים בהחלטת בית הדין להתיר את הפרסום: "אנו סבורים כי בפרסום שמו של המעוול יש כדי ליצור נורמות ברורות, אשר מהן ניצן לייצר רף התנהגותי וערכי ראוי ולהביא להתרעת הרבים" .