צילום: פלאש 90

אם ההכרעה בתיקי נתניהו תתקרב לבחירות – היא תידחה לאחריהן

גורמים בסביבתו של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט ציינו כי אילולא תיק 4000, שהועבר אליו רק לאחרונה, ניתן היה לפרסם את החלטתו כבר בזמן הקרוב. מנדלבליט מקיים דיון בנושא עם הצוות המורחב במשרדו
אמוץ שפירא
25 בדצמבר 2018
12:02

על רקע הקדמת הבחירות לחודש אפריל הקרוב, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מקיים מאז הבוקר (שלישי) דיון עם הצוות המורחב בתיקים הנוגעים לראש הממשלה, בנימין נתניהו. גורמים בסביבתו של מנדלבליט העריכו היום כי אם ההכרעה בנושא תיכנס לתקופה הקרובה למועד הבחירות – היא תידחה לאחריהן.

ישראל הולכת לבחירות: כל העדכונים

ההערכה היא שאילולא תיק 4000, שהועבר למנדלבליט לפני כארבעה שבועות, היועץ יכול היה לפרסם את הכרעתו בתיקי 1000 ו-2000 כבר בזמן הקרוב. בשל החלטתו לכרוך את שלושת התיקים ביחד להחלטה אחת, ההכרעה בנוגע להגשת כתב אישום נגד נתניהו נדחית בינתיים.


אמש, לאחר ההודעה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות הודיע משרד המשפטים כי עבודתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, על תיקי נתניהו לא תיפגע מההחלטה. בהודעה נכתב כי "מדובר בתהליך עבודה סדור ומקצועי, שאיננו תלוי באירועים פוליטיים".

בסוף השבוע פורסם כי חוות הדעת של הפרקליטות קובעת שמבחינה משפטית וראייתית ניתן להעמיד לדין את ראש הממשלה בשלושה תיקים בגין עבירות שוחד והפרת אמונים. פרליט המדינה, שי ניצן, הודיע כי "הפרקליטות סיימה את הטיפול בתיקי נתניהו והעבירה את הממצאים להכרעת היועץ המשפטי לממשלה". במהלך דבריו בכינוס של העיתון "גלובס" עדכן ניצןכי ישנה התקדמות משמעותית בתיקי ראש הממשלה.