מיגוניות בנחל עוז

תצפיתניות סירבו לצבוע מיגונית - ונשלחו למחבוש

חמש חיילות במוצב נחל עוז מנעו צביעה של מיגונית במקום, בה הן קישטו את הקירות במשך שנים. הסמג"ד שלח אותם לעשרה ימי מחבוש ואמר: "תצפיתניות גם ככה תמיד בוכות"
כרמלה מנשה
25 בדצמבר 2018
20:36

חמש תצפיתניות נשלחו לעשרה ימי מחבוש, לאחר שסירבו לאפשר לחיילים לצבוע מיגונית במוצב בנחל עוז על פי הנחיית המפקדים. מדובר במיגונית בהן שוהות התצפיתניות בזמן שנשמעת התראת "צבע אדום" במקום. הן קישטו את קירות הבטון במשך השנים, עם משפטים שונים וחתימות של חיילות ששירתו במקום.

סגן מפקד הגדוד במקום הורה לצבוע את הקירות בצבעי חאקי. התצפיתניות לא איפשר לחיילים לצבוע, ונאמר להן שהן מסרבות פקודה ונשלחו למאסר. לדבריהן, הסמג"ד אמר להן כי "תצפיתניות גם ככה תמיד בוכות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כחלק מפרויקט שמתקיים לשיפור התשתיות במוצבים בגבול רצועת עזה, מתקיימים שיפוצים בכלל המוצבים בגזרה, במסגרתם הוחלט בין היתר על צביעה מחדש של כלל המבנים.

"במקרה המדובר, מספר חיילות חסמו בגופן את צביעת הקיר, והפרו את פקודת מפקדם. לאחר שהובהר להן כי במידה וימשיכו למנוע את הצביעה הדבר יוביל לדין משמעתי, בחרו החיילות להמשיך ולמנוע אותה. החיילות עמדו לדין ונשפטו לעשרה ימי מחבוש".