גורם ישראלי: חיל האוויר תקף בשנים האחרונות כמה יעדי דאעש

חוץ מהתקיפה נגד שבעה מחבלים שניסו לחדור לישראל, ככל הנראה היו תקיפות נוספים. לפי מקורות זרים התבצעה תקיפה גם במצרים ויתכן שגם בזירות נוספות
גילי כהן
25 בדצמבר 2018
21:10

גורם ישראלי אומר לכאן חדשות כי חיל האוויר תקף בשנים האחרונות כמה יעדים של דאעש. התקיפות התבצעו כנראה בחסות פעילות הקואליציה העולמית כנגד המדינה האסלאמית.

חוץ מהתקיפה שהתבצעה בחודש אוגוסט נגד שבעה פעילי דאעש בדרום רמת הגולן, נראה שהיו תקיפות נוספות. לפי פרסומים זרים, חיל האוויר תקף גם במצרים וייתכן שגם בזירות נוספות.


בחודש אוגוסט נהרגו שבעה מחבלים בתקיפה שביצע כלי טיס של צה"ל בדרום רמת הגולן בסורית. דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, אמר כי התקיפה כוונה לעבר כמה פעילי טרור חמושים, שהיו במובלעת בשטח ישראל ובמרחק של כ-200 מטר מגדר הגבול, אך לא היה איום על יישוב או כוח ישראלי בשום שלב.

בשבוע שעבר הודיעה ארצות הברית על הסגת כוחותיה מסוריה. בהודעת הבית הלבן נכתב כי "התחלנו בהסגת הכוחות מסוריה. עוברים לשלב הבא של הלחימה. ארצות הברית ובעלות בריתה מוכנות להגן על אינטרסים אמריקנים ונמשיך למנוע מדאעש להתבסס ולחדור לגבולנו". הנשיא האמריקני צייץ, דונלד טראמפ, צייץ: "הבסנו את דאעש וזו הסיבה היחידה להיות בסוריה בזמן כהונתי".