דנה אינטרנשיונל
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

משתתפת ראשונה באירוויזיון: דנה אינטרנשיונל תופיע באחד מערבי התחרות

הזמרת שהפכה לאייקון של התחרות תשתף פעולה עם אמנים נוספים שזהותם טרם ידועה. היא התייחסה בכנס שנערך באנגליה לתחרות ואמרה: "אנשים לא מכירים מספיק את המדינה שלי"
נוב ראובני
25 בדצמבר 2018
21:56

התכנית האומנותית של האירוויזיון מתחילה להתגבש, והערב (שלישי) פורסם כי דנה אינטרנשיונל תופיע באחד מערבי האירוויזיון. עדיין לא ידוע אם מדובר באחת מחצאי הגמר או בגמר עצמו. אינטרנשיונל, שזכתה בתחרות בשנת 1998 ונחשבת לאייקון אירוויזיוני, תופיע לצד אמנים ישראלים נוספים שזהותם טרם נחשפה.

אינטרנשיונל אישרה את הדברים בכנס "לימוד" שנערך בברמינגהאם שבאנגליה. היא התייחסה לכך שהתחרות מתקיימת בתל אביב ולא בירושלים ואמרה: "אין חוק שהתחרות צריכה להתקיים בבירה. נשאלתי הרבה לגבי ישראל, וחשבתי לעצמי שאנשים לא באמת יודעים הרבה על המדינה שלי. שואלים אותי על גמלים, ואנשים חושבים שיש פה 100% חרדים".

 בכנס היא התייחסה לבחירות הקרובות ואמרה כי "אנשים מצביעים עם הרגש ולא עם הראש. אלה שרצים על הפחדה, ביטחון ואמירות כמו 'אנחנו נביס אותם' - זה מה שמנצח בחירות בישראל. זה קל יותר מלעשות שלום".

איחוד השידור האירופי הכריז לפני כשלושה חודשים שהאירוויזיון יערך בחודש מאי בתל אביב, אחרי שבשנה שעברה זכתה נטע ברזילי עם השיר TOY. התחרות תתקיים בגני התערוכה בין ה-14 ל-18 במאי, ותשודר בכאן 11.