זנות
צילום: פלאש 90

"החוק להפללת צרכני זנות הוא גזר דין מוות - מעדיפה להיות בזנות ולא רוצחת"

החוק להפללת צרכני זנות עוד נמצא על סדר יומה של הכנסת, וצפוי לעלות להצבעה בטרם תפוזר. אבל עבור סאמר, זונה טרנסג'נדרית ערבייה, הזנות היא העבודה היחידה שמכבדת אותה: "צריך חוק נגד אנשים שמכריחים נשים לעבוד בזנות ולא נגד הזונות שרוצות לעבוד"
סדר יום
26 בדצמבר 2018
12:13

אחד מהחוקים שעוד נותרו על סדר יומה של הכנסת ה-20 הוא החוק להפללת צרכני זנות, שככל הנראה צפוי לעלות להצבעה בקריאה שנייה ושלישית עוד בטרם פיזור הכנסת. מי שטוענים כי קולם לא נשמע בוועדות הכנסת בנושא הם חברי קהילת הטרנסג'נדרים. בריאיון שהעניקה היום (רביעי) סאמר בת ה-24, טרנסג'נדרית ערבייה שעוסקת בזנות, לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב', היא מספרת על הנזק שיעשה החוק לעבודה היחידה שמכבדת אותה.

האזינו לריאיון עם סאמר בכאן רשת ב

"יש לכן מושג מה זה להיות טרנסג'נדרית מוסלמית וזונה? זה דבר מאוד קשה", אמרה סאמר. "באתי מבית מאוד שמרני שבו רק התעללו בי והרביצו לי. באתי לתל אביב בגיל 18 בלי שיניים בפה. גם אחרי שהגעתי לתל אביב אנשים צחקו עליי, חיפשו לתת לי מכות בעבודה. זה בכל מקום – יורקים עליי ומקללים אותי, עושים לי את המוות. ניסיתי עבודה רגילה וקיבלתי את כל ההשפלות שבנאדם יכול לקבל. הגעתי למצב שאני יושבת על ספסל ורוצה להתאבד.

"באחד מהימים מישהו בא אליי ושאל: 'איזה יפה, כמה את לוקחת?'. הבנתי שיש מישהו שבא אליי ומדבר בכבוד, לא מקלל אותי ולא יורק עליי. אחרי זה התעמקתי בעניין של הזנות ובחרתי לעבוד בזה ולראות מה אני יכולה לעשות. פתאום מצאתי את עצמי במעגל של הזנות, וזו עבודה שמכבדת אותי, עבודה שלא משפילה אותי, עבודה שמקדמת אותי ועשתה לי שיניים ואת כל הניתוחים שרציתי. זה הדבר היחיד שעזר".

על החוק אמרה סאמר: "צריך חוק נגד אנשים שמכריחים נשים לעבוד בזנות, אבל לא נגד נשים שרוצות לעבוד בזנות. זה גזר דין מוות. בכנסת לא התייחסו אלינו. הקליינטים אף פעם לא השפילו אותי, אבל בכנסת אף אחד לא כיבד אותנו. אף לא מבין את המקום שלנו. עדיף להיות זונה ולא להיות רוצחת".