גל הירש
צילום: פלאש 90

תת אלוף במילואים גל הירש נכנס לפוליטיקה

כפי שפורסם בכאן חדשות: מי שמועמדותו למפכ"ל המשטרה נפסלה, הודיע הערב כי יצטרף לחיים הפוליטיים אך לא אמר באיזו מסגרת. השר ארדן קרא לרה"מ לצרפו לליכוד
יואב קרקובסקי
26 בדצמבר 2018
22:14

תת אלוף במילואים, גל הירש, הודיע הערב (רביעי) רשמית על הצטרפותו לפוליטיקה. באירוע השקת ספרו אמר הירש: "אם ירצו אותי אשרת בירושלים למרות שהפוליטיקה לא בהכרח מתאימה לי". עם זאת, הוא לא ציין לאיזו מסגרת הצטרף.


הירש מתכוון להתמודד באחת ממפלגות הימין- הליכוד או מפלגתו של בוגי יעלון. לאחר הודעתו של הירש צייץ השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, כי ביקש מראש הממשלה נתניהו לשריין את גל הירש ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. לדבריו, מדובר ב"קצין אמיץ, ערכי וראוי, שכל חייו פעל למען בטחון ישראל. לצערי נעשה לו עוול שמנע את מינויו למפכ״ל. אני בטוח שיכולותיו וערכיו יחזקו את רשימת הליכוד ואת אמון הציבור בכנסת", דברי ארדן.

הירש מתח ביקורת חריפה על הפרשה שהיה חלק ממנה בשלוש השנים האחרונות. "לפני שלוש שנים וחצי התהפכו חיי. מפטריוט ישראלי, מועמד למפכ"ל, לנחקר. כשאתה נחקר חייך אינם חיים. בכל מפגש קיים הפיל בחדר: אני הרי חשוד בפלילים. זה מבחן אישי גדול לאהבת המדינה. שתקתי שלוש שנים וחצי. שמרתי על ממלכתיות, התחננתי בעשרה מכתבים שונים. הגיע הזמן לומר די, משום שכשארדן הודיע שתקום וועדת חקירה ממלכתית על החקירה הפור נפל - החקירה לא תסתיים".

הירש המשיך ואמר כי החקירות נגדו נפתחו בחטא. עבירות שלא היו ולא נבראו. סוכל המינוי שלי וסוכלה הזכות לשרת את המדינה. לא סתם נעניתי למדינה להתמנות למפכ"ל. יש לי הערכה גבוהה למשטרה ולשוטרים".