ראש עיריית אור יהודה לשעבר דוד יוסף
צילום: פלאש 90

נדחתה בקשתו של ראש עיריית אור יהודה לשעבר דוד יוסף לשחרור מוקדם מהכלא

ועדת השחרורים לא קיבלה את בקשתו של יוסף, שנדון ליותר מ-3 שנות מאסר בגין עבירות מין והפרת אמונים. השופטת קבעה כי הוא לא עבר את ההליך השיקומי הדרוש לעברייני מין
רועי ינובסקי
27 בדצמבר 2018
12:17

ועדת השחרורים שליד שב"ס דחתה היום (חמישי) את בקשתו של ראש עיריית אור יהודה לשעבר דוד יוסף לשחרור מוקדם מהכלא. השופטת בדימוס ברכה סמסון קבעה בהחלטתה כי יוסף לא עבר את ההליך השיקומי הדרוש שנוגע לעברייני מין.

ראש העיר לשעבר הורשע בעבירות מין ובחמש עבירות של הפרת אמונים, והוא נושא עונש של יותר משלוש שנות מאסר. תחילה נגזרו עליו שנתיים, אך לפני כשנה בית המשפט העליון החמיר את העונש שגזר בית המשפט המחוזי בתל אביב.

יוסף נעצר ב-2015 בחשד לביצוע עבירות מין, מרמה והפרת אמונים וגניבה בידי עובד ציבור, והתפטר מתפקידו. בדצמבר 2016 הורשע ב-11 מתוך 15 עבירות המין שבהן הואשם, ובחמש עבירות מרמה והפרת אמונים, ונדון לשנתיים מאסר.

הוא הורשע בהטרדות מיניות ובמעשה מגונה בכוח ב-11 נשים, שרובן עבודות עירייה. הוא העיר הערות מיניות לעובדות, ניצל את מעמדו, ליטף אותן ונשק להן. אצל כמה מהן יצר תלות בו ולאחר מכן אף פיטר אותן.

בין השאר, יוסף קרא לרחוב בעיר בשם "באלי", ובית המשפט קיבל את הטענה שהרחוב נקרא על שם אחת מהנשים שאיתן קיים יחסי מין. אותה אישה העידה כי אמר לה שביום מן הימים יקרא רחוב על שמה. בגין עניין זה הורשע יוסף במרמה ובהפרת אמונים. יוסף הורשע בגניבה בידי עובד ציבור שכן חילק למקורביו מלגות בסך אלפי שקלים, על חשבון סטודנטים נזקקים.