צילום לווין מאזור תקיפה בסוריה
צילום: ImageSat International (ISI)

לפני ואחרי: צילומי לווין ממחסן התחמושת שהותקף בסוריה

חברת המודיעין ImageSat International פרסמה תמונות מתוך מחנה דיוויזיה 4 של צבא סוריה שנפגע השבוע. לפי החברה, לא נמצאו עדויות לתקיפה בנמל התעופה של דמשק
מואב ורדי
27 בדצמבר 2018
13:43

חברת המודיעין ImageSat International פרסמה היום (חמישי) צילומי לווין המתעדים את תוצאות תקיפת מחסן התחמושת האיראני בסוריה, שבוצעה מוקדם יותר השבוע ומיוחסת לישראל. בתמונות, שצולמו בתוך מחנה דיוויזיה 4 של צבא סוריה, ניתן לראות את האתר לפני התקיפה ואחריה. בחברה ציינו כי לא נמצאו עדויות לתקיפה בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק או באל-כיסווה.

צילום: (ImageSat International (ISI

צילום: (ImageSat International (ISI

גורם ביטחוני ישראלי אישר הלילה לסוכנות הידיעות אי-פי כי ישראל היא זאת שביצעה את התקיפה בסוריה שלשום, שכוונה נגד יעדים איראניים בשלושה אתרים באזור דמשק. בנוסף, נטען כי בתקיפה הישראלית הושמדה סוללת הנ"מ הסורית שממנה נורתה אש לעבר מטוסי חיל האוויר הישראלי.

הגורם טען כי התקיפה כוונה למתקן אחסון איראני ויעדים לוגיסטיים שנעשה בהם שימוש להעברת אמצעי לחימה לחיזבאללה. עוד אמר הגורם כי בניגוד להבטחותיה של רוסיה - כוחות איראניים פועלים במרחק של פחות מ-80 קילומטרים מהגבול עם ישראל. ישראל, לדברי הגורם, עדכנה מבעוד מועד את רוסיה על התקיפה. 


ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, אלוף (במיל') עמוס ידלין, אמר היום לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי רוסיה מבקשת להגביל את הפעילות הישראלית בשמי סוריה. לדבריו, הטענה שלפיה התקיפה האחרונה סיכנה מטוסי תעופה אזרחית - אינה נכונה. "הרוסים משתמשים במלחמה פסיכולוגית ובפייק ניוז", קבע ידלין. "הם לא הולכים בכל הכוח נגד הפעילות הישראלית, אבל הם כן מעוניינים להגביל אותה".

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי התקיפה המיוחסת לישראל הייתה הנרחבת ביותר שכוונה לעבר מטרות איראניות בסוריה מאז הפלת המטוס הרוסי לפני כשלושה חודשים. כך לפי מקורות זרים. מדובר באחת התקיפות נרחבות ביותר בשנים האחרונות.