דוד ביטן ובנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביטן: "מי שמאיים על היועמ"ש זה השמאל"

ח"כ מהליכוד התייחס לפרסום ב"ישראל היום" כי בכירים במפלגה איימו ב"מתקפה חסרת רחמים" על אביחי מנדלבליט: "רה"מ לא מדבר בצורה כזו". על גנץ אמר: "מפלגת גנרלים לא משנה מבחינתנו". צפו
ערב ערב
27 בדצמבר 2018
18:58

חבר הכנסת מהליכוד ויו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן התייחס היום (חמישי) לפרסום בעיתון "ישראל היום" כי בכירים במפלגה איימו ב"מתקפה חסרת רחמים" על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בכל מה שקשור להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. בריאיון לתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 אמר ביטן: "אנחנו בכלל לא מאיימים על היועץ המשפטי לממשלה. מי שמאיים זה דווקא השמאל שמפגין מול ביתו".

עוד אמר ביטן כי "ראש הממשלה הכחיש את הדברים ולא מדבר בצורה הזו. אני ישבתי שנתיים כיו"ר אופוזיציה עם נתניהו ומעולם הוא לא דיבר איתי על החקירות". בהודעה של הליכוד מוקדם יותר היום נאמרו גברים דומים: "האיומים והלחצים להגשת כתב אישום נגד נתניהו בכל מחיר ובכל מקרה – מגיעים יום-יום מהשמאל ומהתקשורת".

בנושא חקירות נתניהו הוסיף ביטן כי "החוק מאפשר לראש הממשלה להיות תחת כתב אישום ולהמשיך לכהן. הא יכול להמשיך לעבוד גם במקביל להתמודדויות המשפטיות. בקרב הציבור היהודי יש לנתניהו רוב מוחלט".

על הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ורישום מפלגתו היום אמר ביטן: "מפלגת גנרלים לא משנה מבחינתו. העם לא מחפש גנרלים אלא אנשי ציבור. גנץ לא לוקח מאיתנו קולות אלא מהשמאל". על אורלי לוי-אבקסיס אמר: "היא חייבת להיות בקואליציה בגלל האג'נדה החברתית שהיא מייצגת ולכן בכל מקרה היא תצטרף לממשלה".