שיגור רקטה מרצועת עזה (ארכיון)
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

לראשונה אחרי חודש וחצי: פצמ"ר נורה מעזה, צה"ל תקף ברצועה

פצצת מרגמה ששוגרה אחרי חצות נחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים. צה"ל הודיע כי תקף בתגובה עמדה של חמאס בדרום הרצועה. זהו השיגור הראשון מעזה מאז סבב הלחימה בחודש שעבר
משה שטיינמץ ואיציק זוארץ
29 בדצמבר 2018
07:00

פצצת מרגמה נורתה הלילה (שבת) מרצועת עזה לעבר ישראל, ונחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב מבלי לגרום לנפגעים. זהו השיגור הראשון מהרצועה לישראל מאז סבב הלחימה בעזה בחודש שעבר. בתגובה, צה"ל הודיע כי מסוק קרב תקף עמדה של חמאס בדרום רצועת עזה.


פצצת המרגמה נורתה בסביבות השעה 00:30, ולא הופעלה התרעת צבע אדום. זוהי הפעם הראשונה שבה מזוהה שיגור מעזה מאז הסבב האחרון, שבו נורו לישראל כ-500 פצמ"רים ורקטות.

באוריע אחר, צה"ל עצר הלילה פלסטיני שחצה את גדר המערכת מצפון רצועת עזה לישראל. בהודעת הצבא נמסר כי החשוד נתפס סמוך לנקודת החצייה והועבר לחקירה של כוחות הביטחון. הוא לא נשא נשק.

הירי מעזה מצטרף לבלון הנפץ שנחת אתמול סמוך לגן ילדים במושב במועצת שדות נגב. הבלון נשא מטען קטן, ולמקום הוזעק חבלן של המשטרה כדי לנטרלו. מדובר בבלון הראשון שנחת בעוטף עזה אחרי כחודש וחצי שבו השקט נשמר.

אתמול אחר הצהריים הגיעו כ-5,000 פלסטינים הגיעו להפגנות השבועיות בגבול בין רצועת עזה לישראל. משרד הבריאות בעזה דיווח כי פלסטיני אחד נהרג ושישה נפצעו מאש צה"ל.

 העיתון "אל-אחאבר" פרסם אתמול כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, העביר לאחרונה מסר לעזה דרך מצרים, שלפיו הוא מעוניין בשמירה על השקט בגבול והמשך ההבנות בין ישראל לחמאס, עד לקיום הבחירות בישראל. גורם בחמאס אמר לעיתון כי נתניהו הוסיף שהדבר "לא ימנע מישראל לצאת למלחמה נגד עזה במקרה של התגרות מצידה".

תגיות:
חמאס
,
עזה