עינת קליש רותם
פלאש 90

ראש עיריית חיפה: "לא אתרפס בפני הליכוד, מוכנה למלחמת עולם"

עינת קליש רותם יצאה בשורה של הצהרות. על פרשת זעאתרה: "חיפה זה לא ישראל. שיסוי ופלגנות לא ייכנסו לפה"
חן ביאר
29 בדצמבר 2018
17:32

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם יצאה היום (שבת) בסדרה של התבטאויות חריפות. באירוע "שבת תרבות" התייחסה קליש רותם לפרשת רג'א זעאתרה  שנאלץ לוותר על כיסא סגן ראש העירייה בשל דבריו על חמאס וחיזבאללה. בהקשר זה אמרה קליש רותם: "הבנתי מה אנשים חשובים על הפרשה ולא התרגשתי. חיפה זה לא ישראל וישראל זה לא חיפה. כל מי שמתעניין בנושאים האלו יש אוטובוס 940 לירושלים, סעו לשם. השיסוי והרוח המפלגנת לא ייכנסו לפה".

על מערכת היחסים עם הממשלה אמרה ראש עיריית חיפה שנבחרה בתמיכת המחנה הציוני: "חושבים שאני צריכה להתפרס ולזחול בפני הליכוד כי אחרת לא נקבל תקציבים. זה לא הולך לקרות. אם הם רוצים להחרים תהיה פה מלחמת עולם ואני מוכנה להוביל אותה". 

לדברי קליש רותם: "כל מה שלא נבנה הפיך. הסינים מגיעים להשתלט על נמל באזור שלנו, מי שחושב שזה יביא מקומות עבודה טועה. התכניות שלהם מחרבות את שדה התעופה של חיפה שהיה יכול להביא לנו תיירות וכלכלה מטורפת. מי שאשם זה חברת נמלי ישראל ומשרד התחבורה. אני צריכה לשקם ולהוביל את הכלכלה של העיר הזו וכל מי שיפריע לי בדרך יחטוף".

מאז פרשת רג'א זעאתרה וההחלטה לצרף את חד"ש לקואליציה העירונית על חשבון סיעת הליכוד ששילשה את כוחה בבחירות האחרונות בחיפה קיימת מערכת יחסים מתוחה בין ראש העיר לשרי המפלגה. מתיחות גבוה במיוחד קיימת עם השר ישראל כץ וזאת בשל פערים משמעותיים במיוחד בתפיסת העולם ביחס לעתיד האזור. תכניות שמקדם משרד התחבורה בשנים האחרונות עומדות בסתירה לתכניות שהציגה קליש בתקופת מערכת הבחירות ושאותן היא מבקשת לקדם כעת.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה לא ערב מעולם שיקולים פוליטיים בהחלטותיו והתבטאויות ראשת העיר בנושא לקוחות מעולם הדימיון . ההחלטה להקים נמל חדש בחיפה ולשדרג את הנמל הקיים התקבלה משיקולים לאומיים של טובת המשק והוזלת יוקר המחיה עבור אזרחי ישראל ,ובאישר כל הגורמים המוסמכים, ונמצאת בשלבים מתקדמים של ביצוע . כל ניסיון מצד ראשת העיר חיפה להתנער מהתחייבות קודמות של עירית חיפה ולפגוע באינטרסים לאומיים ובהתחייבויות בין לאומיות של מדינת ישראל , יתקל בתגובה משפטית קשה, כולל תביעות אישיות בסכומים גבוהים בעבור כל נזק שעלול להגרם".