איילת שקד ונפתלי בנט
פלאש 90

המתנה של בנט ושקד לבני גנץ

השרים שעזבו את הבית היהודי הוכיחו שלא רק מפלגות השמאל מתמחות בהרס עצמי. המהלך מחליש את המחנה הלאומי ומהווה פרומו למרחץ הדמים בימין | פרשנות
מוטי גילת
29 בדצמבר 2018
22:41

מי אמר שרק מפלגות השמאל יודעות להתקוטט באכזריות ובעיקר בטיפשות, לפורר את המחנה הפוליטי שלהן ולירות לעצמן בכישרון רב ברגליים? מי אמר שרק מפלגות השמאל והמרכז המדומה יודעות להשחיז סכינים, לנעוץ אותן בגב יריבים מהבית, להבריח בדרך הזאת מצביעים רבים למפלגות המרכז והימין המתון?  מי אמר שרק בשמאל האגו האישי גובר על ערכים והאיוולת מנצחת את השכל הישר?

אז לא:  גם אנשי הימין ההזוי והפחות הזוי, מסוגלים לעשות זאת. גם הם התברכו בכישרון הזה. גם הם למדו את המקצוע מאנשי השמאל, התמחו בהרס עצמי, למדו עכשיו לפורר ולפצל את המחנה שלהם. זה קרה בעבר בקטן, זה יקרה עכשיו בגדול: פירוק הבית היהודי בידי שני מייסדיו, נפתלי בנט ואיילת שקד, הוא רק יריית הפתיחה. אנחנו בפרומו של מרחץ הדמים בימין.

אני זוכר למי ניתנה הנבואה ובכל זאת מהמר: בנט ושקד לא יצליחו לשאוב מנדטים למפלגה החדשה שלהם ממפלגות המרכז והשמאל הרך. שישכחו מזה. הם מזוהים עם החושך, עם הרס מערכת המשפט, עם חוקים הזויים שעלולים להוביל לאנרכיה – עם רדיפת שררה חסרת מעצורים ושיכרון כוח בלתי נתפס. אין כל חיבור בינם לבין מצביעי המחנה הציוני או  מפלגת כולנו של משה כחלון.

לכחלון יש ערכים, יש קווים אדומים, יש אחריות למדינה ולכלל תושביה –  למרות כשלים וטעויות שלו, הוא היה עדיין המבוגר האחראי בממשלה. הוא עצר בגופו את הטירוף של הבית היהודי. רבים וטובים בחרו בו בגלל המגרש החברתי  והגנה על שלטון החוק – אותו מגרש שהבית היהודי היפנה לו בגסות עורף. בנט ושקד שוב מתבלבלים.

השורה התחתונה: לא בשורה, לא מהפך, לא רעידת אדמה פוליטית. לא תקווה לניקוי אורוות שהבית היהודי זיהם בשנים האחרונות.

 מה כן ניתן לומר על מפלגת הימין האמיתי החדשה כביכול? מייסדיה מעניקים מתנה יקרה לבני גנץ,  ליאיר  לפיד, למשה כחלון. הם מחלישים את המחנה הניצי. גנץ, אני מנחש, רואה, שומע וצופה בהצגה. הוא נהנה. עוד לפני שפתח את הפה ואמר מילה – החלה לכבודו הקטטה הגדולה בין מפלגת השלטון לאחותה הקטנה והחצופה. יהיה מעניין.