רועי ינובסקי
צילום: יח"צ

פרס מנכ"ל תאגיד השידור ע"ש אילן רועה הוענק לרועי ינובסקי

בנימוקי הפרס נכתב כי הוענק לכתב המשטרה הארצי של כאן חדשות על ״עבודה עיתונאית הישגית ומובילה"
שני נחשוני
30 בדצמבר 2018
19:03

פרס מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי ע״ש העיתונאי אילן רועה הוענק הערב (ראשון) לעיתונאי רועי ינובסקי, כתב הפלילים הארצי של כאן חדשות. בנימוקים נכתב כי הפרס הוענק לינובסקי על ״עבודה עיתונאית הישגית ומובילה, חתירה לאמת, מקצועיות, חריצות, מסירות, הוגנות, ענייניות ואומץ לב עיתונאי״. 

בין הישגיו של ינובסקי בשנה החולפת בלט הסיקור של מינוי מפכ״ל המשטרה צ׳יקו אדרי. בעקבות חשיפותיו של ינובסקי בוטל מינויו של אדרי למפכ"ל.

אילן רועה ז"ל שימש שנים רבות ככתב הצפון של רשת ב' של קול ישראל, עד שנהרג במהלך מילוי תפקידו  העיתונאי ביום 28.2.99 במהלך סיור באיזור הבטחון בדרום לבנון.  רועה נהרג במהלך סיור עם תא"ל ארז גרשטיין, רסב עימאד אנו ריש וסמל עומר אלקבץ ממטען שהתפוצץ על השיירה שלהם ליד לצביעה.

רועה החל את דרכו העיתונאית ככתב בעיתון חדשות אחר כך עבד בעיתון "הארץ" ואז לאחר קורס כתבים התקבל לקול ישראל ושימש כתב הסתדרות. הוא מונה לכתב בצפון ועבר להתגורר עם רעייתו שרון בקיבוץ חוקוק על שפת הכינרת.

רועה נחשב לכתב שטח מוביל ואהוב בצפון הארץ. הוא לימד עיתונות ורדיו במכללת עמק הירדן.

נוכח תרומתו של אילן רועה ז"ל לשידור הציבורי, ובמטרה לשמר את הנצחתו שהחלה בשיתוף משפחתו של אילן עוד ברשות השידור, הוחלט להמשיך את המסורת שהחלה ברשות השידור ולהעניק פרס כספי לעיתונאי המצטיין, מבין עיתונאי חטיבת החדשות של תאגיד השידור הישראלי.