מטוס אל על
צילום: פלאש 90

פרשת הסמים באל על: כתבי אישום נגד המעורבים המרכזיים - בשבוע הבא

הצהרת התובע נגד הנאשמים המרכזיים תוגש ביום חמישי. המשטרה אספה עדויות לתשע הברחות בקו יוהנסבורג-תל אביב, שבאחרונה שבהן נתפסו יותר מ-20 קילוגרמים של קוקאין
רועי ינובסקי
30 בדצמבר 2018
20:47

החקירה בפרשה הברחות הסמים במטוסי אל על ממשיכה להתקדם, והיום (ראשון) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי כבר ביום חמישי הקרוב תוגש לבית המשפט הצהרת תובע נגד הנאשמים המרכזיים בה. בשבוע הבא הפרקליטות צפויה להגיש את כתבי האישום נגדם.

לכאן חדשות נודע כי המשטרה מחזיקה בראיות לתשע הברחות בקו יוהנסבורג-תל אביב של אל על, בסיוע של גורם בכיר במערך הביטחון של החברה. בהברחה האחרונה נתפסו יותר מ-20 קילוגרמים של קוקאין. המשטרה חושדת כי חלק ניכר מהקוקאין שמוברח לארץ מדי שנה הוברח בקו זה. שמונה ההברחות הנוספות לא סוכלו, אך ניתוח של צילומי אבטחה, הודעות וואטסאפ והאזנות סתר הוכיח לכאורה את קיומן.


עוד נודע לכאן חדשות כי בשבוע שעבר בוצעו מעצרים נוספים בפרשה, ובכך מספרם עלה ל-14 מעורבים בסך הכול. בשל חומרת הפרשה, המשנה לפרקליט המדינה, שלומי למברגר, אישר באופן חריג לבקש את מעצרם של החשודים ליותר מ-30 יום כפי שהחוק מתיר. עד המדינה יעומת בהמשך השבוע עם חלק מהחשודים.

על פי החשד, העבירות בוצעו במקומות הרגישים והמאובטחים ביותר. במשטרה אומרים כי מדובר בפרשה גדולה רחבת היקף וכי ההברחות התבצעו בצורה מתוחכמת.