ארכיון
עיסאם רינאווי, פלאש 90

אביו של אחד הקטינים שנעצרו בפרשת הטרור היהודי: "חוששים שיעבור עינויים"

אחרי שאתמול נעצרו שלושה קטינים במסגרת הפרשה הביטחונית שנחקרת בשב"כ, אביו של אחד העצורים טוען כי "מדובר בנער נורמטיבי המבלה את מירב יומו בלימוד ובתפילה". היום השלושה יובאו לדיון בהארכת מעצרם
כרמל דנגור
31 בדצמבר 2018
07:51
עודכן ב 10:18

אביו של אחד הקטינים שנעצרו אתמול (ראשון) במסגרת חקירת החשד לטרור יהודי מדבר: בהודעה שפרסם אתמול טען האב כי "אנו, הוריו, בטוחים כי הוא לא עשה דבר וכל ההאשמות נגדו הן עלילה חסרת בסיס". האב הביע חשש מפני האמצעים בהם ישתמשו בשב"כ במהלך החקירה. בית המשפט דחה הבוקר את הערר שהגישו עורכי הדין של שלושת הקטינים העצורים בפרשה על הצו שאוסר עליהם מפגש עם עורך דין.

"הוא נלקח מתוך הכיתה לעיני בני כיתתו בישיבה הקטנה", אמר האב. "מדובר בנער נורמטיבי המבלה את מירב יומו בלימוד ובתפילה".

"אנו חוששים מאוד כי בשב"כ הוא יעבור עינויי גוף ונפש", הוסיף האב. "ניסיון העבר מורה כי הם העזו לעשות זאת בעבר. אנו מתחננים שיעבור לטיפול המשטרה, שיזכה לראות עו"ד ואותנו באופן מיידי, ובטוחים שחפותו תוכח מיד ושישוחרר בחזרה למשפחתו וללימודיו".


מעבר לשלושת החשודים שכבר נעצרו במסגרת הפרשה הביטחונית שנחקרת בשב"כ, כפי שנחשף בכאן חדשות, צפויים מעצרים נוספים בפרשה. היום יובאו שלושת החשודים הקטינים  שנעצרו להארכת מעצרם וכבר הוגש ערער על הצו המונע מהם לפגוש עורך דין.

אם החשדות יתבררו כנכונים מדובר בפרשת הטרור היהודי החמורה ביותר מאז רצח משפחת דוואבשה  בכפר דומא ביולי 2015. עם זאת, יש הבדלים משמעותיים בין שתי הפרשות. האירוע הנוכחי אירע על רקע התגברות של אירועי תג מחיר. מנתוני מערכת הביטחון במהלך שנת 2018 אירעו 32 אירועים כאלו לעומת 10 במהלך שנת 2017.

ההערכה היא כי שב"כ לא יקבל אישור בפרשה הנוכחית ל"חקירת צורך" - חקירה באמצעים מיוחדים הכוללים שימוש בכוח. זאת כיוון שבשונה מפרשת דומא, שם הייתה תשתית טרור, בפרשה הנוכחית מדובר באירוע בודד ולא מתוכנן.