תאונת עבודה
צילום: פלאש 90

המשטרה השיקה את "היחידה לחקירות תאונות עבודה"

היחידה הוקמה לאור עלייה שחלה בשנים האחרונות בתאונות שהסתיימו במוות. השר ארדן: "היחידה תסייע להציל חיים"
רועי ינובסקי
31 בדצמבר 2018
13:14

תסייע להפחית את תאונות העבודה? המשטרה חנכה היום את יחידת "פלס" (פועלים ללא סיכון) שתפעל כמפלג חקירות של תאונות עבודה. זאת במסגרת היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433.

היחידה החדשה תעסוק בגיבוש ראייה כוללת לטיפול בתופעת תאונות העבודה, בחקירת אירועי תאונות עבודה חמורות ובחשיפת עבירות פליליות נוספות המשיקות לתחום. בשנים האחרונות חלה עלייה בתאונות העבודה החמורות שהסתיימו במוות או בחבלות חמורות, שהטיפול החקירתי בהן מצוי באחריותה של משטרת ישראל. בעקבות העלייה באירועים התקבלה לפני כשנה ההחלטה להקים יחידה משטרתית משותפת לחקירת תאונות עבודה שתאכוף את החוק ודיני העבודה על קבלנים.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן אמר בטקס ההשקה של היחידה: "תאונות עבודה גובות חיים רבים בישראל מדי שנה והאחריות המרכזית על הבטיחות באתרי העבודה היא של המעסיקים והקבלנים. הקמת היחידה תסייע להציל חיים רבים כשסוף סוף תיווצר הרתעה אצל המעסיקים  והקבלנים שתגרום להם להבטיח שכללי הבטיחות באתרי העבודה נשמרים בקפידה"

שר העבודה והרווחה חיים כץ הוסיף: "אני מברך על הצטרפותם של שותפים נוספים למאמצינו לבלום את הקטל באתרי הבנייה. היחידה החדשה תייעל את הליך חקירת תאונות העבודה ותעמיק את ההרתעה בקרב הקבלנים. כולי תקווה שלא נצטרך לבצע חקירות רבות ושהיזמים ינקטו בפעולות מניעה משמעותיות יותר בכדי למנוע את התאונה הבאה."

תגיות:
משטרה