כיתת לימוד
פלאש 90

משרד החינוך הפסיק לשתף פעולה עם ארגון המקרב בין יהודים לערבים

פרסום ראשון: המשרד לא יסייע עוד ל"זרעים של שלום" לקיים מחנות קיץ בהשתתפות ילדים ישראלים ופלסטינים. משרד החינוך: הארגון ניתק אותנו מתהליך מיון התלמידים
לירן כוג'הינוף
31 בדצמבר 2018
14:07

משרד החינוך הודיע היום (שני) כי הוא מפסיק את שיתוף הפעולה עם הארגון האמריקני "זרעים של שלום". הארגון הוקם בשנת 1993 על רקע הסכמי אוסלו ועורך מדי שנה מחנות קיץ בארצות הברית שבהם מקיימים תלמידים ישראלים העולים לכיתה י' דיאלוג ומעגלי שיח עם תלמידים מהרשות הפלסטינית, מירדן וממצרים.

על פי הודעת משרד החינוך, נפסק שיתוף הפעולה בעקבות שינוי שחל במדיניות של הארגון. עד כה, מדי שנה היה עורך המשרד מיונים בבתי הספר עבור הארגון ואף היה מממן את הליך המיון של התלמידים. לאחרונה ביקשו ב"זרעים של שלום" ממשרד החינוך למבצע את הליך המיון באופן עצמאי, כפי שמקובל בשלוחות של הארגון בכל המדינות שבהן הוא פועל, אך במשרד החינוך סירבו והודיע שבכך הסתיים שיתוף הפעולה בין הצדדים. כעת אסור לארגון להיכנס לבתי הספר ועליו לפעול לבדו למציאת תלמידים שייצאו למחנה הקיץ.

ב"זרעים של שלום" מתכוונים להמשיך בפעילות גם ללא סיוע של משרד החינוך אך חוששים שהדבר יביא למיעוט של מתעניינים בהשתתפות במחנה הקיץ.

ממשרד החינוך נמסר: "בעקבות החלטה חד צדדית של הארגון לנתק את המשרד מתהליך הוצאת התלמידים במשלחות לחו"ל ובכלל זה מתהליך ההכנה והמיון הוחלט על הפסקת שיתוף הפעולה עמו. המשרד ניסה לבחון את המשך שיתוף הפעולה, אך הארגון דחה את הבקשות". במשרד מדגישים עוד כי לא יאפשרו הוצאתם של תלמידים במשלחות אם  לא יוכלו לפקח על התלמידים  וללוות אותם לחו"ל.