בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בניגוד להצהרות: סמוטריץ' ידע על המהלך של בנט ושקד

הח"כ השתתף בפגישה בה קיבלו השרים את האישור להקמת המפלגה מהרבנים דרוקמן ומלמד. זאת בניגוד לדבריו שהשניים עשו את המהלך ללא ידיעתו. בפגישה השתתפו גם עיתונאים מהציבור הדתי
עקיבא ווייס
31 בדצמבר 2018
20:51

ח"כ בצלאל סמוטריץ' היה שותף בדיונים של נפתלי בנט ואיילת שקד על פרישה מהבית היהודי, זאת בניגוד להצהרותיו, כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. לפי גורמים בכירים בבית היהודי, סמוטריץ' תמך בפרישה של השניים.

סמטוריץ' השתתף יחד עם מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך בפגישה של הרבנים דרוקמן ומלמד עם בנט ושקד. מדובר בפגישה שנערכה ביום חמישי בה הם קיבלו את ברכתם למפלגה החדשה. בפגישה השתתפו גם העיתונאים חגי סגל, עמנואל שילה ועוזי ברוך.


בסוף השבוע הודיעו שני השרים על הקמת מפלגה חדשה, שתהיה משותפת לדתיים ולחילונים. "מפלגת הימין החדשה תהיה בעד ארץ ישראל ונגד שחרור מחבלים", אמרו השניים בהצהרה לתקשורת בבית סוקולוב בתל אביב, והוסיפו: "אם הייתה מפלגה כזאת לפני 13 שנה ההתנתקות לא הייתה מתרחשת - אל מול האופורטוניזם האישי שהוביל את הליכוד הייתה עומדת מפלגה ימנית אמיתית".

בסקר שפורסם אתמול בכאן חדשות עולה כי המפלגה החדשה גורפת 14 מנדטים. זאת לעומת מפלגת הבית היהודי שלא עוברת את אחוז החסימה. אתמול אישרה ועדת הכנסת את הפילוג של "הימין החדש" מ"הבית היהודי". היועץ המשפטי לכנסת הבהיר כי הנציגים הפורשים לא ייהנו ממימון המפלגות של הבית היהודי אבל גם לא יישאו בחובותיה של המפלגה.