הפגנת תמיכה בנערים העצורים מחוץ לבימ"ש השלום בראשל
צילום: פלאש 90

הטרור היהודי: נמצא דגל עם צלב קרס והכיתוב "מוות לציונים"

לא ברור אם הדגל שייך לאחד העצורים בפרשה, שמעצרם הוארך עד ליום ראשון. בשב"כ דחו את טענות ההורים: הם מקבלים את כל הזכויות המגיעות להן כחוק
כרמל דנגור
31 בדצמבר 2018
22:02

דגל ישראל שעליו צלב קרס והכיתוב "מוות לציונים" נמצא אתמול (ראשון) בזמן המעצרים בחקירת הטרור היהודי – כך פורסם היום לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. לא ברור אם הדגל שאותר שייך לאחד החשודים בפרשה.

בשב"כ דוחים את טענותיהם של הורי הנערים העצורים ועורכי דינם, ואומרים  כי הם מקבלים את כל הזכויות שהם זכאים להן על פי חוק. לדברי השב"כ, הטענות על מניעת זכויותיהם של הנחקרים בניגוד לדין משוללות כל יסוד ומטרתן, בין השאר, להסיט את הדיון מהחשדות שבגללם נעצרו לחקירה.

בצהריים האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של שלושת הנערים עד יום ראשון. במהלך דיון הארכת המעצר, הפגינו סמוך לבית משפט השלום בראשון לציון כמה בני אדם נגד שב"כ. המפגינים נשאו שלטים: "בשב"כ מענים ילדים יהודים" ו"כיפה ופאות זה לא פשע".

אביו של אחד הקטינים פרסם היום הודעה בה טען: "אנו, הוריו, בטוחים כי הוא לא עשה דבר וכל ההאשמות נגדו הן עלילה חסרת בסיס". האב הביע חשש מפני האמצעים בהם ישתמשו בשב"כ במהלך החקירה. בית המשפט דחה הבוקר את הערר שהגישו עורכי הדין של שלושת הקטינים העצורים בפרשה על הצו שאוסר עליהם מפגש עם עורך דין.

"הוא נלקח מתוך הכיתה לעיני בני כיתתו בישיבה הקטנה", אמר האב והוסיף כי מדובר בנער נורמטיבי המבלה את מירב יומו בלימוד ובתפילה. "אנו חוששים מאוד כי בשב"כ הוא יעבור עינויי גוף ונפש", אמר עוד האב. "ניסיון העבר מורה כי הם העזו לעשות זאת בעבר. אנו מתחננים שיעבור לטיפול המשטרה, שיזכה לראות עורך דין ואותנו באופן מיידי, ובטוחים שחפותו תוכח מיד ושישוחרר בחזרה למשפחתו וללימודיו".