הרב הצבאי הראשי לשעבר רפי פרץ
צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

שקד ובנט פנו לרב רפי פרץ והציעו לו שיבוץ במקום גבוה

לכאן חדשות נודע כי מפלגת הימין החדש מחזרת אחר הרב הצבאי הראשי לשעבר. במקביל, גם בכירים בבית היהודי גיששו לגביו ובדקו אם יסכים להוביל את המפלגה בבחירות. פרץ טרם השיב לשתי הפניות
זאב קם
01 בינואר 2019
07:56

הרב הצבאי הראשי לשעבר רפי פרץ מחוזר על ידי מפלגת "הימין החדש" של איילת שקד ונפתלי בנט – כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לכאן חדשות נודע כי במפלגה הציעו לפרץ שיבוץ במקום גבוה.

במקביל, גם בכירים בבית היהודי ערכו גישושים מול הרב פרץ וניסו לבדוק אם יסכים לקבל על עצמו את ראשות המפלגה והובלתה בבחירות הקרובות, אחרי נטישת בנט ושקד. כך, שתי המפלגות – הבית היהודי והימין החדש – מתחרות על צירופו של פרץ, שטרם השיב לפניות שלהן. פרץ עצמו בחר שלא להתייחס לדברים, וגם במפלגתם של בנט ושקד סירבו להגיב.


הפרופיל של פרץ מזכיר מאוד את זה של רב צבאי ראשי אחר, הרב אביחי רונצקי, שנפטר בחודש אפריל האחרון. רונצקי הגיע בזמנו ביחד עם בנט ושקד לבית היהודי והיה חלק מהמהלך להצטרפותם לפוליטיקה. שקד אף הזכירה אותו במסיבת העיתונאים שקיימה עם בנט במוצאי השבת האחרונה, ושבה הודיעו השניים על עזיבת הבית היהודי.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ח"כ בצלאל סמוטריץ' היה שותף בדיונים של נפתלי בנט ואיילת שקד על פרישה מהבית היהודי, בניגוד להצהרותיו הפומביות. לפי גורמים בכירים בבית היהודי, סמוטריץ' תמך בפרישה של השניים.


סמטוריץ' השתתף יחד עם מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך בפגישה של הרבנים דרוקמן ומלמד עם בנט ושקד. מדובר בפגישה שנערכה ביום חמישי בה הם קיבלו את ברכתם למפלגה החדשה. בפגישה השתתפו גם העיתונאים חגי סגל, עמנואל שילה ועוזי ברוך.