בנימין נתניהו ומירי רגב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רגב: "נתניהו יכול להמשיך בתפקיד עד שבית המשפט יחליט אחרת"

השרה התייחסה בכאן רשת ב לאמירתו של ראש הממשלה שאין בכוונתו להתפטר: "הוא מגיע לספסל הנאשמים כחשוד, לא כנאשם". רגב תקפה בחריפות את בנט ושקד: "עשו סיבוב על הציונות הדתית, זה חיקוי קטן ועלוב לליכוד"
קלמן ליברמן
01 בינואר 2019
09:01

השרה מירי רגב הצהירה היום (שלישי) בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, "יכול להמשיך בתפקיד עד שבית המשפט יחליט אחרת". רגב אמרה את הדברים בתגובה להצהרתו של נתניהו אמש בביקור בברזיל, שלפיה אין בכוונתו להתפטר גם אם יוגש נגדו כתב אישום.

האזינו לריאיון עם מירי רגב בקלמן ליברמן

"האמירה של נתניהו מאוד במקומה", קבעה רגב. "אמרתי בעבר שראש הממשלה צריך להשאר בתפקידו עד שבית המשפט יחליט אחרת. בסופו של דבר, היו המלצות של היועץ המשפטי שבית המשפט לא קיבל אותן. גם לנתניהו יש את זכות החפות. כבר ראינו כותרות שתלו אותו בכיכר העיר".

רגב הוסיפה: "יש לי כבוד גדול ליועמ"ש, אבל הוא לא סוף פסוק. בית המשפט קובע מי מורשע או לא, ולראש הממשלה יש את זכות החפות". על עריכת שימוע לנתניהו עוד לפני הבחירות באפריל אמרה השרה מהליכוד: "היועץ לא מתכנן להתערב בהליך בחירות. אם הוא מתכוון להתחיל את הליך השימוע ולסיים אותו לפני הבחירות, שיעשה את זה". כשנשאלה מה תהיה עמדתה אם ראש הממשלה יורשע, השיבה: "כשנגיע לגשר נחצה אותו".


בהמשך, עברה רגב לתקוף את נפתלי בנט ואיילת שקד על הקמת מפלגתם החדשה. "מה שהם עשו זה מהלך של נטישת הבית", היא אמרה. "הם עשו סיבוב על הציונות הדתית והמתיישבים ויורו בתוך הנגמ"ש כמו שעשו בעבר.  מה האג'נדה שלהם? מה הם עשו כל הכנסת הזאת?

 "אם הם רצו לחקות את הליכוד, הם עשו חיקוי עלוב וקטן. הבית הגדול ביותר לימין זה הליכוד. אני קוראת להם להבין דבר אחד - הצעד הזה יכול לגרום למצב של אסון אוסלו ב'".