משה כחלון וח"כ רחל עזריה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עזריה: "הפערים עם כחלון גדולים מדי, לא יכולה להמשיך בכולנו"

הח"כית סיפרה בריאיון לקלמן ליברמן כי אין בכוונתה לרוץ לכנסת הבאה במפלגה בגלל חילוקי דעות עם היו"ר: "המפלגה השתנתה והלכה ימינה וימינה. לא רוצה עוד קדנציה שבה אצביע לדברים שאיני מסכימה להם", אמרה עזריה
קלמן ליברמן
01 בינואר 2019
11:48

ח"כ רחל עזריה מכולנו אישרה היום (שלישי) בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב כי היא לא מתכוונת לרוץ לכנסת הבאה בשורות מפלגת כולנו. עזריה דיברה בתוכנית על חילוקי הדעות בינה לבין יו"ר המפלגה, משה כחלון,  ואמרה כי היא ידעה כבר תקופה שאין בכוונתה להמשיך בשורות המפלגה. "היה לנו כמה שיחות בימים האחרונים", היא ציינה. "היה ברור שהפערים הערכיים ביני לבין המפלגה בתפיסת העולם הלכו וגדלו".

האזינו לריאיון המלא עם רחל עזריה בקלמן ליברמן

"אני הגעתי כשאני יודעת שכולנו היא מפלגת מרכז. לאט לאט היא הלכה ימינה וימינה", הסבירה עזריה את ההחלטה. לדבריה, "זה היה בנושאים המרכזיים. כל החוקים – ההמלצות, החקירות, הנאמנות בתרבות. אני לא רוצה לחזור לעוד קדנציה שבה אחרוק שוב שיניים ואיאלץ להצביע לדברים שאני לא מסכימה איתם. הבנתי שאני לא מתכוונת להמשיך עם הכתישה הפנימית הזו והמתח כל הזמן".

"בשנתיים הראשונות הפערים היו בענייני דת ומדינה: חוק המקוואות של גפני, חוק הכשרות של סמוטריץ' ושל דרעי, חוק השבת של זוהר. אמרתי שאני יכולה לחיות עם זה", שחזרה הח"כית. "אבל בשנה האחרונה זה נהיה סביב ענייני הדמוקרטיה. בכל פעם ניסו לקחת כוח מאחד משומרי הסף - אם זה המשטרה, ביקורת הפרקליטות, מבקר המדינה. אחד הדברים הכי חשובים עכשיו זה לדאוג שהחוקים האלה יפסיקו. ניסיתי מתוך הקואליציה, והרגשתי שלא הוגן להמשיך לעשות את זה כשאין מספיק הסכמות ביני לבין יו"ר המפלגה שלי".

עזריה נשאלה אם כחלון זנח בעיניה את המאבק על הדמוקרטיה והשיבה: "היה בינינו פער, בחלק מהדברים כך ובחלק מהדברים כך. הרבה פעמים ביקשתי חופש הצבעה. צריך לשאול אותו אם הוא הזניח, לא תמצאו אותי אומרת עליו מילה אחת רעה". היא סירבה לומר אם תצביע לכולנו בבחירות הקרובות והוסיפה: "נחכה ונראה, עוד הולכות להיות הרבה הפתעות".