זנות, אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

אישור חוק הזנות: "מנחילים את התודעה שמדובר בניצול העתיק בעולם"

עו"ד ניצן כהנא התייחסה בתכנית קלמן ליברמן לחוק ואמרה: "אני מאמינה שמה שעשינו אתמול יגרום לעוד מדינות לעשות את זה". לדבריה, בשנים האחרונות צריכת הזנות בישראל ירדה. הפעילה הפמינסטית לובה פיין אמרה בסדר יום: "זאת התחלה של תהליך"
קלמן ליברמן
01 בינואר 2019
11:52

עו"ד ניצן כהנא הגיבה הבוקר (שלישי) לאישור החוק לאיסור זנות והביעה תקווה שהוא יוביל לשינוי אמיתי בנושא. בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב אמרה כהנא כי "כשנבחרות יותר נבחרות ציבור לפרלמנטים בעולם, וארגוני חברה אזרחית מתחזקים, מצליחים להנחיל את התודעה שמדובר בניצול העתיק בעולם". 

האזינו לריאיון עם עו"ד ניצן כהנא

"אני חושבת שהמון שנים אף אחד לא רצה לדבר על זה. לאף אחד לא היה אינטרס ולא היו כוחות מספיק חזקים ולאט לאט נפקחות העיניים בעולם. בסוף הזנות היא ניצול מאוד קשה של נשים מוחלשות על ידי גברים", הוסיפה כהנא. "אני מאמינה שמה שעשינו אתמול בישראל, יוביל לעוד מדינות שיעשו את זה". 

היא התייחסה לשינויים שקורים בנושא בישראל ואמרה כי "אנחנו מרכזות קואליציה של 13 ארגונים. אנחנו פוגשות את הנשים, נמצאות בשטח ושומעות את הסיפורים. אם זה הפקקים שהיו פעם בתל ברוך ופשוט התמעטו ואם זה מתוך בתי הבושת. הדבר הזה בסוף עובד כמו תעשייה". 

הפעילה הפמינסטית לובה פיין, התייחסה לנושא בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' ואמרה כי "החקיקה רק מתחילה את הדרך למיגור הנגע. אבל בשלב הזה קשה לצפות ולחלום בלי אף זנאי בחברה. מי שאומרת שהחוק היא גזר דין מוות מבחינתה, קרוב לוודאי שהיא לא נמצאת בסכנה כזאת. מרכיב ההתרעה בחוק הוא מאוד מינורי. ההרתעה הקטנה, אולי זה ישכנע 30 זנאים, שהם קצת יותר קרוב. זה לא ירתיע את כולם. אבל זאת התחלה של תהליך". 

תגיות:
זנות