צילום: פלאש 90

צעיר נעצר בחשד שקרא קריאות גזעניות במשחק כדורסל נשים

הצעיר חשוד כי נהם לעבר אלכס הארדן מקבוצת רמת חן. הארדן: "קשה לי להתמודד עם גזענות". המשטרה תבקש להאריך את מעצרו של החשוד
ליאן וילדאו
01 בינואר 2019
19:11

גבר בשנות ה-20 לחייו נעצר בחשד לקריאות גזעניות והפרת הסדר הציבורי במשחק כדורסל הנשים שנערך אמש (שני) בין בני יהודה לרמת חן. הצעיר קרא את הקריאות לעבר אלכס הארדן, שחקנית קבוצת רמת חן. המעצר בוצע  על אף שלא הוגשה תלונה רשמית אודות האירוע במשטרה. בדוח השיפוט של המשחק צויין כי: "47 שניות לסיום המשחק, כשהתוצאה 75:66, בעת זריקות עונשין של שחקנית זרה מקבוצת מכבי רמת חן, נשמעו נהמות גזעניות ('הו הו הו') לעברה מצד הקהל של קבוצת בני יהודה. עצרנו את המשך זריקות העונשין ופנינו לספסל הקבוצה על מנת לעצור זאת ולהתריע כי באם ימשיכו הנהמות הגזעניות, יופסק המשחק".


בהמשך הדוח נכתב כי: "מיד עם חידוש זריקות העונשין, חזרו ואף גברו הנהמות והתחזקו ועל כן עצרנו שוב את המשחק, ביקשנו לפנות את האוהדים הסוררים, הבהרנו שוב שבמידה ולא יעשה כך, יופסק המשחק ופנינו לעבר שולחן המזכירות להמתין שם. בעודנו ממתינים להרחקת האוהדים, פרץ אוהד למגרש בריצת אמוק תוך כדי קללות ואיומים בפגיעה פיזית בנו ובסובבים וצעק 'אני אזיין את כולכם', נטל את כדור המשחק שהיה מונח על שולחן המזכירות, בעט אותו בעוצמה לגובה לעבר תקרת האולם תוך צעקת 'אין משחק'". כאמור, האיש נעצר ומחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו. במינהלת ליגת הנשים שוקלים לתבוע אזרחית את האוהד בין היתר על פגיעה תדמיתית.

הארדן עצמה סיפרה: "עשו עלי עבירה והקהל התחיל לצעוק בוז ולעשות רעש. לפני הזריקה השנייה שלי אמרו לי 'רגע, אמרו דברים גזעניים'. אחרי זה הושיבו אותנו על הספסל ולבסוף ביטלו את המשחק כשאוהד נכנס למגרש. נודע לי לאחר המשחק שצעקו נגדי קריאות גזעניות. זו הפעם הראשונה בקריירה שלי שקראו לעברי קריאות גזעניות במגרש. קשה להתמודד עם גזענות מבחינה רגשית. התקרית הזאת לא מכתימה את ישראל בשבילי – מסבירת פנים, מזמינה ומאוד נוחה".

ציון סימנטוב, יו"ר בני יהודה הגיב: "אנו מצטערים מאד על ההתנהגות החריגה, יוצאת הדופן שהתרחשה אמש במשחקה הביתי שלנו נגד מכבי רמת חן/בליך. אנו רואים זאת בחומרה רבה  ומוקיעים זאת. המעשה אינו ראוי וכולי תקווה שבעתיד, כמו בכל שנותיה של בני יהודה נמשיך לשמור על הגינות ורוח הספורט.