האלוף רוני נומה
צילום: פלאש 90

מגעים מתקדמים עם האלוף רוני נומה על מינויו למפכ"ל

המטרה של השר ארדן היא לקבל החלטה בנושא עד לסוף השבוע הקרוב. המכשול למינוי הוא חשש הוא שבג"ץ יפסול אותו בגלל האיסור למנות בכירים בתקופת בחירות
רועי ינובסקי
01 בינואר 2019
20:41

המועמד המתאים נמצא? השר לביטחון פנים גלעד ארדן נפגש עם האלוף רוני נומה על מנת להתקדם במגעים למינויו למפכ"לות. זאת מתוך מטרה לקבל החלטה בעניין  עד סוף השבוע הקרוב. המכשול למינוי הוא חשש הוא שבג"ץ יפסול אותו בגלל האיסור למנות בכירים בתקופת בחירות. 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כבר נתן אישור עקרוני להמשיך בהליך חריג בגלל שהוא כבר החל, אך ככל שתאריך הבחירות מתקרב יש חשש שבגץ יפסול את המינוי. בשל כך, יש כוונה לקבל החלטה כבר בימים הקרובים.

בתחילת החודש הודיע ניצב בדימוס משה אדרי לשר ארדן כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה. ״לצערי, ישנם כוחות רבים שכל מטרתם היתה, מהיום בו הוכרזתי כמועמד, לסכל את מועמדותי לתפקיד, להכפיש ולרמוס את שמי הטוב ולפגוע במשפחתי", אמר. אדרי הודיע על פרישתו בעקבות סדרת חשיפות בכאן חדשות.

 

הוועדה למינויים בכירים, ועדת גולברג, המליצה שלא למנות את אדרי אחרי החשיפות בכאן חדשות בנוגע להתנהלות שלו והתלונה נגדו של חושף השחיתויות רפי רותם. לאחר פסילת מינויו של אדרי, מינה ארדן את ניצב מוטי כהן כממלא מקום המפכ"ל.