גבאי ויחמוביץ'
צילום: פלאש 90

פירוק המחנ"צ: "יחימוביץ' הייתה בסוד העניינים"

עוד פורסם כי יו"ר האופוזיציה החדשה תמכה במהלך. בלשכתה של יחימוביץ' הכחישו. ח"כים בעבודה - נקבעה פגישה בין גבאי לגנץ. להבנתם, יו"ר העבודה מוכן לוותר על מקומו לטובת גנץ
מיכאל שמש, זאב קם ויואב קרקובסקי
01 בינואר 2019
21:11

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (העבודה), שמונתה לתפקיד יו"ר האופוזיציה, אמרה שהופתעה מהודעת יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי על פירוק המחנה הציוני, אך בניגוד לדבריה, יחימוביץ' הייתה בסוד העניינים. הערב (שלישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי יחימוביץ' אף תמכה במהלך. 


בלשכתה של יחימוביץ' הכחישו את הידיעה ואמרו כי גבאי נועץ בה לפני כשבוע ולא הייתה לה עמדה. לדבריהם, יו"ר האופוזיציה החדשה אכן הופתעה הבוקר מהודעת גבאי שהודיע ליו"ר התנועה ציפי לבני כי הוא מסיים את השותפות ביניהם.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בתוך כך, חברי כנסת בעבודה אמרו הערב כי כבר נקבעה פגישה בין גבאי לבני גנץ והיא אמורה להתקיים בקרוב. לדבריהם, בשיחות שהם עורכים עם גבאי הוא טוען שחיבור עם גנץ יהיה הרבה יותר אפשרי עכשיו, לאחר שציפי לבני כבר לא חלק מהמפלגה.


עוד סיפרו חברי הכנסת ממפלגתו של גבאי בשיחות כי הוא אמר שהוא מוכן "לתת הכל" לגנץ על מנת לבצע חיבור שכזה. להבנתם, מדובר גם בוויתור על המקום הראשון לטובתו של גנץ. מלשכת יו"ר העבודה נמסר בתגובה: "גבאי העביר מסר לגנץ היום שהמהלך פותח דלתות לחיבורים. לא מתייחסים לפגישות".

עוד פורסם בחדשות הערב כי גבאי נועד בשבוע שעבר עם אהוד ברק ואמר לו: "עשה מעשה אלטרואיסטי ותצטרף למפלגה". בין החיבורים שבוחן גבאי גם משה יעלון, כאשר בין שני האישים יש הערכה הדדית גבוהה וידידות.

בכירים בעבודה על המהלך: "גבאי הקדים את לבני, היא היתה עושה לו את אותו מהלך בגלל הדשדוש בסקרים. לבני ניהלה מגעים עם גנץ כשראשו של גבאי מונח על השולחן. גם אצל גנץ וגם אצלנו הובן - לבני היא חסם לקולות מהמרכז והימין הרך".