הפגנה של פעילי ימין

"שב"כ מענה יהודים": פעילי ימין חסמו את הכניסה לירושלים; נעצר מפגין

כ-300 פעילי ימין הגיעו להפגין גם מול ביתה של שרת המשפטים שקד בתל אביב. הם מחו על מעצרם של שלושת הקטינים במסגרת פרשת הטרור היהודי ועל כך שנאסר על הקטינים לראות עו"ד
כרמל דנגור
01 בינואר 2019
22:02

כמה עשרות פעילי ימין הפגינו הערב (שלישי) נגד שב"כ וחסמו את אזור גשר המיתרים – הכניסה לירושלים. המפגינים קראו: "שב"כ מענה יהודים" ו"שב"כ שווה קג"ב". במהלך ההפגנה בירושלים נעצר אחד המוחים בחשד שהפר את הסדר הציבורי.

כ-300 פעילי ימין הגיעו להפגין גם מול ביתה של שרת המשפטים איילת שקד בתל אביב. הם מחו על מעצרם של שלושת הקטינים במסגרת פרשת הטרור היהודי, עליה מוטל צו איסור פרסום, ועל כך שנאסר על הקטינים לראות עורך דין.

המשטרה נערכה להפגנה בתל אביב בכוחות מתוגברים. אמא של אחד הנערים שנעצרו פנתה לשרת המשפטים: ״אני פונה אלייך מהלב, אני רק מבקשת שיתנו להם לראות עורך דין״.

הבוקר התחוללה דרמה בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, לאחר שנפסלו כל הודאותיו של צ', קטין שנאשם בחברות בתשתית טרור יהודית, הצתת כנסיית הדורמציון ועבירות נוספות. חלק מההודאות נגבו במהלך תרגיל מדובבים חריג, חלקן במשטרה וחלקן בשב"כ.

חלק מההודאות נגבו במהלך תרגיל מדובבים יוצא דופן, שבמהלכו הוסב מתקן בעכו לכלא מדומה, ושוטרים התחזו לאסירים שהפעילו לחץ נפשי קשה על הקטין. גם ההודאות אחרי תרגיל המדובבים נפסלו. השופטת קבעה כי "‏מהרגע הראשון זכה הנאשם ליחס מנוכר מצד החוקרים. העבירות בהן הוא נאשם חמורות אך נפגעה זכותו של להליך הוגן".

הקטין, כתבה עוד השופטת, "שהה מספר ימים בתא עם מספר מדובבים. התנהלותם של המדובבים היתה בלתי הוגנת בלשון המעטה, פוגענית, מאיימת. זו יצרה אצל הנאשם מצב שבו היה נתון ללחץ וחש חוסר אונים". עוד נכתב בהחלטה כי "לא ניתן לשלול את טענת הנאשם כי במהלך חקירת השב"כ הופנתה כלפיו אלימות חד פעמית וצעקות".