בתנועה טוענים: גנץ לא פסל חיבור עם לבני

גורמים במפלגה טענו כי גנץ העביר מסר ליו"ר, והבהיר כי הטענות שהוא לא מעוניין בחיבור איתה משום שהיא שמאלנית – אינן נכונות • יחימוביץ' מתחה ביקורת על גבאי: "דרך הפרידה מלבני הייתה קיצונית"
מיכאל שמש ויואב קרקובסקי
02 בינואר 2019
08:39

במפלגת התנועה טוענים הבוקר (רביעי) כי בני גנץ העביר מסר ליו"ר המפלגה, ציפי לבני, שלפיו הדיווחים כי הוא לא מעוניין בחיבור איתה משום שהיא שמאלנית – אינם נכונים. כבר אתמול, עם ההודעה של אבי גבאי על פירוק השותפות עם לבני, עלו במפלגה הערכות שלפיהן הסיכוי לחיבור עם גנץ גדל.

בתוך כך, יו"ר האופוזיציה החדשה, ח"כ שלי יחימוביץ', מתחה ביקורת על יו"ר מפלגתה. יחימוביץ' טענה כי הדרך שבה בחר גבאי להיפרד מלבני הייתה קיצונית, וניתן היה לעשות זאת בדרך מכובדת יותר.


בסביבתה של יחימוביץ' אמרו לכאן חדשות כי היא כלל לא רצתה את תפקיד יו"ר האופוזיציה, משום שאין לו שום משמעות אחרי שהכנסת התפזרה. רק אחרי לבטים ומכורח הנסיבות בתוך המפלגה, היא נענתה לבקשתו לקבל את התפקיד.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ביום שאחרי הפירוק, מתברר כי יו"ר העבודה בחן את ההיפרדות מלבני בסקרים שאותם הזמינה המפלגה, ובהם התברר שמצבו של המחנה הציוני לא משתנה – עם לבני או בלעדיה. בעקבות כך, הגיע גבאי למסקנה שאין ללבני ערך אלקטורלי עבורו, והתחזקה ההחלטה שקיבל כבר בשבוע שעבר לפרק את השותפות.

ח"כ אייל בן ראובן מהתנועה אמר היום בריאיון לליאת רגב בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי לבני הייתה נאמנה למחנה הציוני בתקופת השותפות. "השותפות נכשלה כי גבאי חש שהיא מאפילה עליו", אמר בן ראובן. "אנחנו נתחזק בעיקר ממצביעי העבודה שמיואשים ממנו".

האזינו לריאיון עם ח"כ אייל בן ראובן בכאן רשת ב

ח"כ איציק שמולי מהעבודה הגיב גם כן בתוכנית לפירוק השותפות עם לבני, והדגיש שוב כי היו"ר גבאי קיבל גיבוי למהלך במפלגה. "ההחלטה שלו הייתה מנהיגותית ונכונה", אמר שמולי.

על חיבורים עתידיים אמר ח"כ שמולי: "אנחנו רוצים לייצר חיבור בתוך הגוש, ובני גנץ הוא בהחלט האופציה המועדפת". לדבריו, "מרצ היא אמנם קול חשוב, אבל היא נמצאת משמאל לעבודה ויש הבדלים בהשקפות בינינו".

האזינו לריאיון עם ח"כ שמולי בכאן רשת ב