הרב פרץ

"הפקיר חיילים בשטח": מחאה נגד הצטרפות של הרב רפי פרץ לפוליטיקה

לאה צוריאנו, אמו של לוחם 669 שנהרג בתאונת אימונים ב-1992, זעמה על הדיווח בכאן חדשות שלפיו הרב, שהיה קברניט המסוק, מחוזר על ידי בנט ושקד. "אדם שהשאיר שני חיילי צה"ל בשטח לא ראוי להיות איש ציבור. הוא ישב במסוק ולא אפשר לצוות להעניק טיפול לפצועים"
הבוקר הזה
02 בינואר 2019
09:53
עודכן ב 10:08

לאה, אמו של לוחם 669 גיל צוריאנו שנהרג בתאונת אימונים ב-1992 המוכרת כ"אסון הכבל", הגיבה הבוקר (רביעי) לדיווח בכאן רשת ב אתמול, שלפיו נפתלי בנט ואיילת שקד פנו לרב רפי פרץ והציעו לו שיבוץ במפלגת הימין החדש. "אני מוחה על הצטרפותו לפוליטיקה, זה תמוה מאוד", הבהירה צוריאנו. "פרץ לא ראוי להיות איש ציבור, מדובר באדם שהפקיר שני חיילי צה"ל בשטח". פרץ היה קברניט מסוק היסעור שמפתחו נפלו שני לוחמי היחידה לאחר שהכבל שקשר אותם נקרע. 

האזינו לריאיון המלא עם לאה צוריאנו

האם השכולה התייחסה לממצאי ועדת החקירה המיוחדת, שהוגשו חמש שנים לאחר האסון בעקבות לחץ המשפחות. מהדוח עלה כי הטייס הורה לחמישה אנשי צוות שהיו במסוק - חלקם חובשים - שלא לצאת ולסייע על מנת "למנוע מהם פגיעה מורלית למראה חבריהם שנפצעו". כ-45 דקות לאחר מכן הגיע מסוק החילוץ ושני הפצועים הוטסו לבית החולים סורוקה בבאר שבע - שם נקבע מותם. 

"הוא ישב במסוק 20 מטר לידם ולא נתן לשבעה אנשים להעניק טיפול לפצועים, רק כדי שלא ייחשפו לזוועה", אמרה צוריאנו. "הוא יכול היה להטיס אותם לסורוקה ואולי זה היה מציל את חייהם. אני מתפלאת על השרים שנותנים לו להיות נבחר ציבור. השופט וינוגרד אמר שהוא מתפלא שפרץ אפילו לא יצא מהמסוק להחזיק את ידיהם של הפצועים. גם אם חשבנו להצביע לבנט ושקד - לא נצביע. השרים צריכים לבדוק את מי הם מצרפים לרשימה. זה אדם שלא עשה את תפקידו וקיבל על כך נזיפה".