רות דוד

הפרקליטות מבקשת להוסיף אישום של שיבוש נגד רות דוד

לפרקליטת מחוז תל לשעבר מיוחסים כבר שלושה סעיפים בכתב האישום המקורי, והמשפט נגדה נמצא בשלבי ההוכחות - מה שדורש את אישורו של בית המשפט. מחר צפוי דיון בבקשה
תמר אלמוג, אמוץ שפירא וורד פלמן
02 בינואר 2019
11:40

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בעיר בקשה לתיקון כתב האישום שהוגש בעניינם של רונאל פישר, רות דוד ואחרים. הפרקליטות מבקשת כי בית המשפט יורה על הוספת אישום של שיבוש מהלכי משפט נגד דוד, בנוסף לשלושה אישומים המיוחסים לה כבר בכתב האישום המקורי. המשפט נגד דוד נמצא בשלבי ההוכחות וכבר העידו בו עדים מרכזיים - לכן תיקון כתב האישום דורש את אישורו של בית המשפט. 

על פי הבקשה, במהלך חקירתו הנגדית של העד ששון חי בנובמבר האחרון, הציג פישר לבית המשפט מסמכים הנוגעים לתביעה אזרחית אשר הגישו חי ואחרים. במסמכים נטען, בין השאר, כי פישר ודוד שיבשו מהלכי משפט בנוגע לגיסו של חי, זוהר בוצ'ן.

על פי הנטען במסמכי התביעה האזרחית, הנאשמים פישר ודוד הזהירו את לימור בוצ'ן, אשתו של זוהר בוצ'ן, במסגרת פגישה בה נכחו שלושתם, בדבר מעצרים הצפויים להיערך כחלק מחקירת פרשת "מי אביבים". על פי הנטען, באותה פגישה פישר ודוד אף הנחו אותה לדאוג שזוהר בוצ'ן יטוס לחו"ל כדי שלא ניתן יהיה לעצור אותו. בעקבות זאת נטען כי בוצ'ן אכן יצא לחו"ל.

כתב האישום עד כה מייחס רק לפישר את נושא השיבוש בכל הנוגע לשיחה עם לימור בוצ'ן. כשנודע על כך שדוד הייתה נוכחת בפגישה, היא זומנה לחקירה והבוקר הוגשה הבקשה לבית המשפט. דיון בבקשה צפוי מחר, בהתאם לדיונים הקבועים בתיק.

מטעמה של רות דוד נמסר כי הם אינם מגיבים בשלב זה לבקשה לתיקון כתב האישום.