jonz

בחירות העורכים - כאן 88 | 1.1.2019

עדכון אחרון 1.1.2019
מערכת כאן
02 בינואר 2019
16:53

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אלון עדר ולהקה – משהו אחד להפסיד

זה לא חדש שאלון עדר ולהקה הם ההרכב הכי פורה במוזיקה הישראלית בעשור האחרון, ובסוף השנה שעברה, הם הצליחו להתעלות אפילו על עצמם כשהוציאו שני אלבומים בהפרש של שבועיים. "משתלבים בנוף" ו-"מחשבות על הדרך" הם אלבומים טובים, אבל האמת צריכה להיאמר - הם יכלו להיות מופתיים! עם קצת כיווץ וסינון השירים הבולטים לכדי אלבום אחד היינו מקבלים אלבום מופת. אחד מאותם שירים בולטים ומצויינים הוא "משהו אחד להפסיד" (מתוך: מחשבות על הדרך), שמציג צד קצת קודר יותר של החבורה המוכשרת ונשמע לעיתים כמו שירי שיכול להשתלב באלבומי ה-אלטר אגו של אלון (קסיו זעם וכו).

JonZ & Jona Bird - Siren in My Soul

את השנים האחרונות להקת Jonz מבלה בדרכים, הם קופצים מעיר לעיר, ממדינה למדינה ושוכחים איפה הם. בביקור אחד בגרמניה הם נתקלו בלהקה מקומית בשם Jona Bird ובילו איתם כמה ימים. רצה הגורל ושגרירות גרמניה בישראל יזמה פרויקט אמנותי לקירוב לבבות בין מדינות והופ שתי הלהקות מצאו עצמן יחד באולפן בישראל מקליטות שיר על סליחה והתנצלות, אותה פעולה קטנה שקשה לנו לבצע אבל יכולה לפתור סכסוכים ובעיות הרות גורל. גרמנית, עברית ואנגלית מוצאות שפה משותפת בשיר חדש ומקסים שיגע גם בציניים שביניכם.

Hozier – Movement

אחרי שני שירי מחאה, Take Me to Church (שיר הפריצה שלו) ו-Nina Cried Power (מקום 5 במצעד השנתי שלנו), הויזר מוציא שיר על ריקוד. ההשראה לשיר הגיעה אחרי שהוזיר צפה בסרטון של הרקדן האוקראיני סרגיי פולונין רוקד לצלילי Take Me to Church - סרטון שהפך לויראלי עם כמעט 26 מיליון צפיות. למרות ששמו של פולנין מוזכר בשיר והוא מככב בקליפ, זה לא שיר אודתיו אלא בהשראתו.

The Marcus King band - Goodbye Carolina

מרכוס קינג היה אחד מילדי הפלא של הגיטרה בסצנת הבלוז האמריקאית, דור המשך לילדי פלא כמו ג'ו בונמאסה, דרק טראקס, גארי קלארק ג'וניור ושות'. הזמן חלף וקינג נכנס לשנות ה-20 של חייו, כבר לא ילד, רק פלא, עכשיו הגיע הזמן לספק את הסחורה ובסוף שנת 2018 זה קרה. האלבום Carolina Confessions מוכיח שהצפייה הייתה מוצדקת עם עשרה שירים שמציגים התבגרות והתפתחות אומנותית. מעל כולם נמצא השיר הזה, Goodbye Carolina, יצירת רוק דרומי שהייתה עושה את האחים אולמן וליינרד סקינרד, האבות המייסדים, מאוד גאים. עכשיו נשאלת רק שאלה אחת, הוא רק ב-22 לאן עוד הוא יכול להתפתח?

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Electric Zoo – Sunshine
The Paz band – Thoughts
theAngelcy – Everyone
שני פלג – נחשים וסולמות
תומר ישעיהו – שיר של קיץ
Boygenius - Souvenir
Broken Bells - Shelter
Durand Jones and the Indications - Don't You Know
ISLAND - Just That Time of the Night
The 1975 – Love it if we made it
The Raconteurs - Now That You're Gon

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים