דניאל נחמני
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי 21 שנה: דניאל נחמני הורשע ברצח נועה אייל בירושלים

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את נחמני גם בביצוע מעשה סדום בצעירה, שגופתה נמצאה ביער רמות ב-1998, אך זיכה אותו מאונס. משפחת אייל: "לרוע אין זכות להתהלך חופשי". פרקליטיו של נחמני: "הוא ממשיך לטעון כי הוא חף מפשע"
אמוץ שפירא
03 בינואר 2019
09:05

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר (חמישי) את דניאל נחמני ברצח בכוונה תחילה של נועה אייל ובביצוע מעשה סדום בצעירה, שגופתה נמצאה ביער רמות ב-1998 כשעליה סימני אלימות. בית המשפט זיכה את נחמני מאונס. ממשפחתה של נועה אייל נמסר: "לרוע, שלקח את חייה של נועה, אין זכות להתהלך חופשי ככל האדם. כך סגר היום את המעגל בית המשפט בירושלים. הסדר, כביכול, שב על כנו כראוי לחברה מתוקנת. לנו, המשפחה של נועה, לא תהיה בכך שום הקלה וגם לא נחמה".

עורכי הדין עופר אשכנזי ומיכל רובינשטיין, שמייצגים את נחמני מטעם הסניגוריה הציבורית, אמרו: "אנו נלמד את החלטת בית המשפט. יש לציין שמר נחמני ממשיך לטעון כי הוא חף מפשע". מהפרקליטות נמסר: ״הרשעתו של נחמני מהווה ציון דרך במאבק העיקש של רשויות האכיפה אשר לא הרפו עד אשר איתרו את הנאשם והביאו להעמדתו לדין. נחמני הורשע בכך שנטל באכזריות את חייה של נערה צעירה אשר ביקשה לשוב לביתה".

אייל נרצחה כשהייתה בת 17, והמתינה לאוטובוס בדרך חזרה מבילוי לילי לביתה בשכונת רמות שבירושלים. במשך כ-16 שנה לא הצליחה המשטרה לפענח את רצח הנערה, עד שב-2014 נעצר דניאל נחמני ונגדו הוגש כתב אישום.

לפי כתב האישום, בלילה בו נרצחה, נכנסה אייל לרכבו של נחמני. במהלך הנסיעה הוא החליט לסטות מהכביש, נסע לשביל בתוך יער רמות, ושם ביצע בנערה מעשה סדום בעודה נאבקת בו ולאחר מכן רצח אותה באכזריות.