אבי גבאי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פעילים במפלגת העבודה פועלים להדיח את אבי גבאי

הפעילים מנסים לגייס את 1,350 הצירים הדרושים לכנס את הוועידה ולהוביל את המהלך. בין דרישותיהם: בחירות חוזרות לתפקיד היו"ר ופריימריז פתוחים ללא שיריונים. לאחרונה היה ניסיון לעשות מהלך דומה, שלא צלח
מיכאל שמש
03 בינואר 2019
13:46

פעילים במפלגת העבודה פתחו היום (חמישי) במהלך להדחת יו"ר המפלגה אבי גבאי. הם מנסים לגייס את 1,350 צירי הוועידה הדרושים לכינוס הוועידה, אך סיכויי המהלך ככל הנראה קלושים. הפעילים פתחו קבוצת וואטסאפ לצורך השלמת המהלך ומנסים לגייס את החתימות הדרושות. 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הפעילים דורשים לקיים בחירות מחודשות לתפקיד יו"ר המפלגה. בנוסף הם דורשים לקיים פריימריז לרשימת "העבודה" לכנסת ה-21 בלי שריונים ברשימה. רק לפני שבועיים נעשה ניסיון לכנס ועידה כזו, אך היא נכשלה. ח"כים מרכזיים מהמפלגה לקחו חלק באיסוף החתימות.

בסקר כאן חדשות שנערך אתמול עולה שיו"ר המפלגה, אבי גבאי, לא מרוויח מהמהלך שלו להיפרד מציפי לבני ולפרק את "המחנה הציוני". לפי הסקר, מפלגת העבודה בראשותו יורדת לנתון שלילי שלא היה כמותו מעולם – 7 מנדטים בלבד.

ח"כ ציפי לבני התייחסה מוקדם יותר בכאן רשת ב לפרידה ממפלגת העבודה. בריאיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר אמרה לבני כי "הוא לא חשוב בעיניי. היה רע לתפארת אחרי החילופים בראשות המפלגה - הוא עסק רק בעצמו. הייתי מחויבת, אבל הרגשתי כלואה. עכשיו אני יכולה לומר את מה שאני באמת מרגישה".