א-סיסי
צילום: אי-פי

א-סיסי מאשר: ישראל מסייעת למצרים בלחימה נגד דאעש בסיני

בריאיון לרשת CBS נשאל נשיא מצרים אם שיתוף הפעולה עם ישראל הוא ההדוק ביותר שהיה אי פעם בין המדינות, וענה: "זה נכון, יש לנו שיתוף פעולה רחב היקף עם הישראלים". שגריר מצרים בוושינגטון ביקש מהרשת שלא לשדר את הריאיון, אך נענ בשלילה
רועי קייס
04 בינואר 2019
06:43

נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי אישר הלילה (שישי) בריאיון לרשת CBS האמריקנית כי ישראל מסייעת למדינתו בלחימה נגד ארגון הטרור דאעש בסיני. נשיא מצרים אמר בריאיון כי צבא מצרים פעל יחד עם ישראל נגד הטרוריסטים בצפון סיני.  כמו כן, א-סיסי נשאל בריאיון אם שיתוף הפעולה עם ישראל הוא ההדוק ביותר שהיה אי פעם בין המדינות, וענה: "זה נכון, יש לנו שיתוף פעולה רחב היקף עם הישראלים".

במסגרת הריאיון, רשת CBS דיווחה כי מצרים נלחמת יחד עם ישראל נגד כאלף טרוריסטים משלוחת דעאש בסיני, וכי קהיר אפשרה לישראל לתקוף את הטרוריסטים האלה גם מהאוויר. עוד דווח כי שגריר מצרים בוושינגטון ביקש מהרשת האמריקנית שלא לשדר את הריאיון אך נענה בשלילה. הריאיון המלא ישודר ביום ראשון.


בתוך כך, סוכנות הידיעות של דאעש  "אעמאק" טוענת כי ישראל תקפה בסיני אתמול וביום רביעי האחרון. לדיווח אין אישור ממקורות אחרים.

יש לציין שבשנים האחרונות האשימו לא אחת בארגון דאעש את ישראל בביצוע תקיפות אוויריות בסיני במטרה לסייע לצבא המצרי בלחימה נגד אנשי השלוחה. במקביל, בחודש שעבר דווח בכאן חדשות כי ישראל אכן ביצעה תקיפות כאלו בשנים האחרונות, כנראה בחסות פעולות הקואליציה העולמית.

תגיות:
מצרים