שי ניצן בכנס בחיפה

שי ניצן נגד אמסלם: "האמירה ש'מיליונים יצאו לרחובות' היא בעייתית מאוד"

פרקליט המדינה הצטרף ליועמ"ש ויצא נגד דברי יו"ר הקואליציה דוד אמסלם בנושא חקירות נתניהו. אתמול פרסם רה"מ סרטון ובו אמר: "מפעילים לחץ ביריוני ובלתי אנושי על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיגיש נגדי כתב אישום"
מיכל וסרמן
04 בינואר 2019
11:12

פרקליט המדינה שי ניצן יצא היום (שישי) נגד התבטאות יו"ר הקואליציה דוד אמסלם בנושא חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי אמירתו של אמסלם ש'אם נתניהו יועמד לדין - מיליונים לא יקבלו זאת', היא "אמירה בעייתית מאוד". את הדברים אמר ניצן בכנס השנתי של העמותה למשפט ציבורי בחיפה.


דברים דמים אמר אתמול באותו הכנס היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. במהלך אותו כנס בחיפה אמר מנדלבליט על דברי אמסלם כי מדובר ב"אמירות חסרות אחריות". 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

היועץ המשפטי לממשלה אמר לכאן חדשות לאחר הכנס: "מה שקורה לא משנה כלום, אנחנו עובדים מקצועית. ונקבל החלטה הכי מקצועית שיש. רק הראיות מדברות. ננסה לעבוד כמה שיותר מהר, לא על חשבון המקצועיות. לחץ? זה לא רלבנטי. לא מרגיש שום דבר. עובדים מקצועית ונקבל את ההחלטה הכי מהר שאפשר".

חבר הכנסת אמיר אוחנה הגיב לדבריו של ניצן, ובריאיון לתכנית "בחצי היום השישי" עם ליאת רגב בכאן רשת ב הוא תקף: "הדברים של שי ניצן מבקשים להפוך את המדינה מדמוקרטיה למשפטיסטאן, או אוטוקרטיה משפטית". הוא הוסיף כי "כבר שנתיים פעילים מפגינים מתחת לבית של היועמ"ש וקוראים להגשת כתב אישום, וזה לא מזעזע אותו? זו צביעות".

בסרטון שפרסם אמש ברשתות החברתיות, אמר נתניהו: "במשך שנים מפעילים מפגיני השמאל והתקשורת לחץ ביריוני ובלתי אנושי על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיגיש נגדי כתב אישום בכל מקרה, גם כשאין כלום. הלחץ הזה מגיע לשיאו ממש בימים אלו. הם מנסים לכפות על היועץ להתערב התערבות גסה בבחירות על ידי הזמנתי לשימוע. כשידוע מראש שלא ניתן לסיים את השימוע עד הבחירות".


הסרטון עורר תגובות נזעמות באופוזיציה. יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' שיתפה בחשבון הטוויטר שלה את הסרטון שפרסם ראש הממשלה, וכתבה: "דבריך האלימים די דומים למה שהיה אומר כל אדם במצבך, המסובך קשות בפלילים. הסכנה החמורה לגורלה של המדינה היא שאתה מחזיק בכוח לרסק את מוסדות שלטון החוק בבחינת תמות נפשי עם פלישתים. אלה לא פלישתים נתניהו, אלה אזרחי מדינת ישראל".

יו"ר התנועה ציפי לבני כתבה כי "נתניהו מיישר קו עם מתפרעי עמונה במתקפה של שלטון החוק. הגיע הזמן שיתמודד עם העובדות במקום להתבכיין ולהסית ציבור שלם נגד גורמי אכיפת החוק". יו"ר סיעתה, יואל חסון, כתב: "החשוד נתניהו מתבלבל, אין בישראל חבר מושבעים. גורמי אכיפת החוק ייקבעו אם אתה אשם, אתה לא מעל החוק, לא תוכל לקבוע את לוח הזמנים להעמדתך לדין".


יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר כי אם נתניהו בטוח שאין כלום - עליו לדרוש ממנדלבליט לפרסם את מסקנותיו במהירות המירבית. "נתניהו מתנהג כאחרון העבריינים", כתבה ח"כ רויטל סויד ממפלגת העבודה. "אלמלא היה מדובר בראש ממשלה שנהנה מחסינות, עוד הערב הוא היה מזומן לחקירה על איומים וניסיון לשבש מהלכי משפט".