רה"מ בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חקירות רה"מ: הפרקליט ניצן תומך באישום בשוחד ומרמה

בשלב זה תומך פרקליט המדינה בהגשת כתב אישום על שוחד בתיקי נתניהו-מוזס ובזק. בתיק טובות ההנאה תומך שי ניצן באישום במרמה והפרת אמונים
חדשות השבוע
04 בינואר 2019
22:59

פרקליט המדינה שי ניצן תומך בהגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בעבירות של שוחד ומרמה ובכך מאמץ את המלצות פרקליטות מיסוי וכלכלה. פרשננו מרדכי גילת פרסם הערב (שישי) לראשונה בחדשות השבוע בכאן 11 כי בשלב זה תומך ניצן בהגשת כתב אישום על שוחד בתיקי נתניהו-מוזס ובזק-וואלה – המכונים 2000 ו-4000.


בתיק 1000, תיק טובות ההנאה, תומך פרקליט המדינה באישום במרמה והפרת אמונים. מתחת לפני השטח קיים מתח גדול על רקע חשש שיהיו מי שינסו להשפיע על עמדתו של ניצן, שעוד לא פרסם רשמית את חוות דעתו, וישכנעו אותו לקבור את תיק 2000 – המוצק ביותר מכל התיקים. הראיות בתיק מוקלטות מפי שני גיבורי העסקה – מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס ונתניהו.

תגובה מטעם ראש הממשלה נתניהו: "הזמן הממוצע להחלטה בתיקים של אנשי ציבור בפרקליטות מגמר חקירות המשטרה הוא 18 חודשים, בתיק 4000 זה לוקח פחות מ- 18 ימים. ברור לכל שחוסר תום הלב לא נמצא אצל ראש הממשלה נתניהו אלא אצל מי ששוב הדליף את ההתקפה משולחת הרסן וחסרת הבסיס נגד ראש הממשלה נתניהו".

השבוע פורסם כי יש התקדמות מהירה מהצפוי בדיונים אצל היועץ המשפטי לממשלה על תיקי נתניהו. במשרד המשפטים מתחזקת ההערכה כי ההחלטה בנוגע לשאלה האם להגיש כתבי אישום תתקבל כמה שבועות לפני הבחירות.

לפני כשבוע וחצי הבהיר משרד המשפטי כי עבודת מנדלבליט על תיקי נתניהו לא ייפגעו מההחלטה ללכת לבחירות. בהודעה נכתב כי "מדובר בתהליך עבודה סדור ומקצועי, שאיננו תלוי באירועים פוליטיים". לפני שבועיים פורסם בחדשות השבוע כי גורמים במערכת אכיפת החוק התייחסו לתיקי ראש הממשלה ואמרו כי תיק 4000 הוא "תיק ברזל", אך תיק 2000 הוא החמור ביותר והמוצק ביותר מבחינת ראיות. 

תיק 2000 מכונה בקרב גורמי אכיפת החוק, "תיק הפלדה" ועמדתה של פרקליטת מיסוי וכלכלה בתל אביב, ליאת בן ארי, בתיק היא חד משמעית: מדובר בתיק שוחד קלאסי. גילת ציין גם כי למרות שלא אושר לנתניהו הסדר למימון הייעוץ המשפטי, נכון להיום הוא עדיין לא שילם לכמה מפרקליטיו.