בנימין נתניהו וגבי אשכנזי
צילום: אמיר סולטן, פלאש 90

נתניהו בדק את ערכו של אשכנזי וגילה - הרמטכ"ל לשעבר לא מוסיף קולות

רה"מ ערך סקרים פנימיים וגילה ממצאים דומים גם לגבי גל הירש. מסקרים של הליכוד עלה עוד כי כחלון וליברמן בסכנה שלא יחצו את אחוז החסימה. נתניהו ישקול לשריין מקום לשני המנהיגים בעקבות כך.
יואב קרקובסקי
04 בינואר 2019
21:14

ראש הממשלה בנימין נתניהו בדק את ערכו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בסקרים פנימיים וגילה כי הוא לא מוסיף קולות למפלגה. כך פורסם הערב (שישי) לראשונה בחדשות השבוע בכאן 11. בעקבות הסקר, ראש הממשלה החליט שלא לשריין מקום לאשכנזי בליכוד.


ממצאים דומים עלו גם לגבי תא"ל (במיל') גל הירש, המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה. מסקרים של הליכוד עלה עוד כי יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בסכנה שלא יחצו את אחוז החסימה. נתניהו ישקול לשריין מקום לשני המנהיגים בעקבות כך.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בסביבתו של נתניהו אומרים כי הסיכוי לחיבורים בשלב הזה נמוך עד נמוך מאוד משום שראש הממשלה כבול על ידי המרכז. רק תרחיש של חיבור השמאל - יוביל לחיבורים בימין וכרגע נראה שהסיכוי לכך נמוך מאוד. אם יתקיימו חיבורים בליכוד - מדובר במפלגות "כולנו" ו"ישראל ביתנו". 

בליכוד קיים חשש  כי בני גנץ ויאיר לפיד יכריעו על חיבור ביום סגירת הרשימות. הפתרון: אישור לשריין שני מקומות לפי בחירת נתניהו.