יואב גלנט

גלנט: "אלפי חיילים יודעים למה בני גנץ שותק"

השר תקף בשבתרבות בנס ציונה את הרמטכ"לים לשעבר: "גנץ הוא שמאל, החיבור עם יעלון הוא בין אחד שאין לו דעה לאחד שאין לו מנדטים". יחימוביץ' על המלחמות במפלגה: "יהיה קשה להביא אנשים חדשים אם המצב יימשך"
הדס גרינברג
05 בינואר 2019
12:32

השר יואב גלנט תקף היום (שבת) את הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ: ״הוא שותק והוא יודע למה הוא שותק, גם אלפי קצינים וחיילים שהיו תחת פיקודנו יודעים למה הוא שותק". באירוע "שבתרבות" בנס ציונה, הוסיף גלנט כי "גנץ הוא מועמד של השמאל, זה ברור לכל בר דעת". עוד אמר האלוף במיל' כי החיבור בין גנץ למשה יעלון הוא "בין אחד שאין לו דעה לאחד שאין לו מנדטים".


יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' התייחסה באירוע "שבתרבות" במודיעין לחקירות ראש הממשלה: "ישבתי בקואליציה של אהוד אולמרט עם מפלגת העבודה, ותבעתי ממנו בדיוק את מה שאני תובעת עכשיו מנתניהו. אנחנו עומדים בפני אתגר לאומי שמהווה סכנה לא רק לשלטון החוק, אלא גם לדמוקרטיה הישראלית. רוני אלשיך - מינוי של נתניהו - זכה לקריאות 'בוגד' משום שבחר בנאמנות לתפקיד שהוא ממלא ולא לאדם שמינה אותו. שנת 2019 מחכה ליועץ המשפטי לממשלה עם זפת ועם נוצות".

"יהיה לנו קשה להביא אנשים חדשים אם מחול השדים הזה יימשך", אמרה יחימוביץ' כשהתייחסה למאבקים הפנימיים במפלגה. "אני רוצה שבשלב מסוים תהיה חבירה אל מפלגתו של גנץ. יש סכנה שמפלגה אחת או שתיים מהמרכז ישתו קולות משאר המפלגות - וזה ירחיק אותנו מאלטרנטיבה לממשלת נתניהו".


גם ח"כ איציק שמולי התייחס לחקירות ראש הממשלה. באירוע "שבתרבות" ברמת גן אמר שמולי כי "זכותו של הציבור לדעת אם ראש הממשלה שלו צח כשלג או אחד הפוליטיקאים המושחתים בתולדות המדינה. אם ״לא היה כלום כי אין כלום״ - למה נתניהו פוחד כל כך מהמלצת היועמ"ש? הוא חושש כי הוא יודע באמת מה מונח לפתחו, ובדרכו החוצה מלשכת ראש הממשלה הוא מוכן לשרוף את המועדון ולהחריב את גורמי אכיפת החוק והדמוקרטיה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ח"כ מרב מיכאלי אמרה באירוע "שבתרבות" בחדרה כי 75% מהציבור הישראלי חושב שהמדינה הולכת בכיוון לא טוב. "השינוי הזה בוא יבוא", אמרה מיכאלי, "לא יכול להמשיך להתקיים פער כה גדול בין חוסר שביעות רצון יומיומי וקיומי של הציבור והתוצאות הרעות של הממשלה הזו, לבין התוצאות בקלפי".


יו"ר סיעת יש עתיד, עפר שלח, הפנה אצבע מאשימה לעבר ראש הממשלה בפרשת פינוי עמונה: ״נתניהו הוא מגלגל אחריות סדרתי", אמר חבר הכנסת באירוע "שבתרבות" בחדרה. "כשם שהוא תוקף את המפכ"ל והיועץ המשפטי לממשלה כדי לנסות ולהיחלץ מבית המשפט, כך הוא מגלגל על המזכיר הצבאי את האחריות. זה ביזוי של לובש מדים, שלרוע מזלו נקלע לסביבה המושחתת של ראש הממשלה״.