גנץ, ב-2017
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מפלגתו של גנץ על ההתקפה של גלנט: צריך שיח אחר

אחרי שהשר האשים כי הרמטכ"ל לשעבר "שותק והוא יודע למה", בחוסן לישראל הגיבו: "עם ישראל צריך שיח אחר, ממלכתיות ומנהיגות אחרת"
יואב קרקובסקי
05 בינואר 2019
18:25

מפלגתו של בני גנץ, חוסן לישראל, הגיבה הערב (שבת) להתקפה של השר יואב גלנט כלפי העומד בראשה ומסרה כי "עם ישראל צריך שיח אחר, ממלכתיות ומנהיגות אחרת".

מוקדם יותר האשים גלנט כי הרמטכ"ל לשעבר ״שותק והוא יודע למה הוא שותק, גם אלפי קצינים וחיילים שהיו תחת פיקודנו יודעים למה הוא שותק". באירוע "שבתרבות" בנס ציונה, הוסיף גלנט כי "גנץ הוא מועמד של השמאל, זה ברור לכל בר דעת". עוד אמר האלוף במיל' כי החיבור בין גנץ למשה יעלון הוא "בין אחד שאין לו דעה לאחד שאין לו מנדטים".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

אמש פורסם בחדשות השבוע בכאן 11 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו בדק את ערכו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בסקרים פנימיים, וגילה כי הוא לא מוסיף קולות למפלגה. כך פורסם הערב (שישי) לראשונה בחדשות השבוע בכאן 11. בעקבות הסקר, ראש הממשלה החליט שלא לשריין מקום לאשכנזי בליכוד.

עוד שבוע עבר, וגנץ ממשיך לשתוק // פרשנות 

ממצאים דומים עלו גם לגבי תא"ל (במיל') גל הירש, המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה. מסקרים של הליכוד עלה עוד כי יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בסכנה שלא יחצו את אחוז החסימה. נתניהו ישקול לשריין מקום לשני המנהיגים בעקבות כך. בליכוד קיים חשש גם כי גנץ ויאיר לפיד יכריעו על חיבור ביום סגירת הרשימות.