רון פרושאור וגל הירש
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

שקד ובנט מנסים להתרחב: פנו לפרושאור והירש

גורמים בכנסת סיפרו שהפניות הראשונות לשגריר לשעבר באו"ם ולמועמד למפכ"לות לשעבר, נעשו עוד בתקופה שבנט עמד בראש הבית היהודי • הרשימה הארצית של הליכוד תתרחב עד המקום ה-20
זאב קם ויואב קרקובסקי
06 בינואר 2019
09:27

במפלגתם החדשה של השר נפתלי בנט והשרה איילת שקד פנו לשגריר ישראל באו"ם לשעבר רון פרושאור ולמועמד לשעבר לתפקיד מפכ"ל המשטרה תא"ל (במיל') גל הירש, והציעו להם להצטרף לרשימה. כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. גורמים בכנסת סיפרו שהפניות הראשונות להירש ולפרושאור נעשו עוד בתקופה שבנט היה יו"ר "הבית היהודי", אז אמרו לו שיהיו מוכנים להצטרף אליו, אבל לא למפלגתו.

שמו של הירש הוזכר לאחרונה גם כמועמד לליכוד, וביום שישי אף פורסם בחדשות השבוע כי במפלגה עשו בדיקה אם צירופו של הירש יביא קולות. מינויו של הירש למפכ"ל נפסל בשל חקירת משטרה בעניינו. שמו של פרושאור הוזכר לאחרונה בהקשר של מפלגת יש עתיד של יאיר לפיד. 

פרושאור מסר בתגובה: "גם אחרי יותר מ-30 שנה בשירות הציבורי יש לי עוד הרבה לתרום למדינה. הבחירות הקרובות אכן מהוות הזדמנות, אולם טרם קיבלתי החלטה אם להצטרף למערכת הפוליטית". הירש בחר שלא להתייחס לדברים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ממפלגת ״הימין החדש״ נמסר: "אנחנו מברכים על העניין הגדול והתמיכה שמגלה מפלגת 'הימין החדש', ולא יכולים להתייחס ספציפית לכל ספקולציה. בבוא הזמן, נעדכן על הרכב הרשימה".


בתוך כך, מקורבים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמרו כי בנט ושקד מיועדים להיכנס לקואליציה של נתניהו ואין כוונה להשאיר אותם בחוץ. ב"הבוקר הזה" פורסם כי קמפיין הליכוד יהיה רזה מאוד ונתניהו ינהל אותו באופן אישי באמצעות יועציו הקרובים. "אין טעם במנהלי קמפיין יקרים", אמרו בסביבתו של ראש הממשלה.

לקראת ישיבות ועדת החוקה של הליכוד מחר ומרכז הליכוד מחרתיים, פורסם הבוקר כי הרשימה הארצית תתרחב - עד המקום ה-20 ומשם והלאה ייכנסו מתמודדים חדשים מן המחוזות. קיים חשש בסביבת נתניהו שההחלטה לא תעבור בקלות בוועדת חוקה ולכן ישיבת המרכז סגורה לתקשורת.

במפלגת "חוסן ישראל" בראשות בני גנץ ממשיכים להיערך לבחירות, אך ככל הנראה גנץ לא יצא לתקשורת גם השבוע. אם ידבר - זה יקרה לקראת סוף השבוע הבא. השבוע תגובש תוכנית האסטרטגיה התקשורתית של חוסן לישראל. הכוונה כרגע: קמפיין חיובי ולא שלילי.