ישיבת הממשלה

רגב נגד היועמ"ש: מנסה להיות חלק מהמקהלה להפלת נתניהו

שרת התרבות תקפה בפתח ישיבת הממשלה את עו"ד אביחי מנדלבליט ואמרה כי הוא אינו יכול לפרסם את המלצותיו בלי לתת לרה"מ להגיב
מיכאל שמש
06 בינואר 2019
11:17

שרת התרבות, מירי רגב, תקפה הבוקר (ראשון) את היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט כי "נראה כאילו הוא מנסה להיות חלק מאותה מקהלה שמטרתה להפיל את נתניהו". בפתח ישיבת הממשלה אמרה השרה רגב כי לא נכון להתערב בהליך של בחירות כשלא נותנים לראש הממשלה להגן על עצמו. "מנדלבליט אינו יכול לפרסם את המלצותיו בלי לתת לראש הממשלה להגיב, אי אפשר שהציבור ישמע רק צד אחד. גם לראש הממשלה מגיע זכות החפות להגן על עצמו ולהשמיע את עמדתו"

רגב תקפה גם את הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, ואמרה כי כל תפקיד שנבחר אליו "זה תמיד היה כי הוא היה ברירת המחדל". רגב הוסיפה כי "הציבור יקנה חתול בשק אם לא ידרוש מגנץ להביע את עמדתו. פורסם כי באחת מישיבות הקבינט גנץ אמר שלמנהרות חמאס ברצועה אין יכולות - אני מבינה למה הוא שותק".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא התייחס בפתח הישיבה להחלטת היועץ המשפטי לממשלה. הוא ציין כי ייפגש הערב עם היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, ג’ון בולטון, ואמר כי "העמדה שלנו ברורה. אנחנו פועלים נגד כל מי שמנסה לערער את ביטחון ישראל". בהתייחסו לנסיעתו לברזיל ציטט נתניהו נשיא ברזיל שאמר לדבריו: ״אני רוצה להיות יותר מחבר של נתניהו אני רוצה להיות אח שלו״.