משפחת ראבי

בעלה של הפלסטינית שנרצחה מגיב: אם זה היה הפוך, הפלסטינים היו נעצרים בתוך דקות

יעקוב ראבי אמר כי הוא ממשיך לייחל לשלום: "מקווה שאשתי תהיה הקורבן האחרון בכל הצדדים". הבעל הוסיף כי "צריך צדק לאחרים כדי שלא יקרה אותו דבר כמו שקרה לי"
נורית יוחנן
06 בינואר 2019
15:12

יעקוב ראבי, בעלה של עאישה ראבי, הגיב היום (ראשון) לפרסום מעצר הנערים היהודים, שחשודים ברצח אשתו. "זה לקח להם הרבה זמן, אם היה קורה דבר הפוך, היו עוצרים אותם בתוך דקות", האשים ראבי בריאיון לכאן חדשות.

הבעל העיד על עצמו כי נשאר אותו אדם גם לאחר מות אשתו וממשיך לייחל לשלום: "אני נשאר עם השלום - רוצה צדק לכל העולם. מקווה שאשתי תהיה הקורבן האחרון בכל הצדדים".

לדברי ראבי, הרגשתו לאחר המעצרים לא השתנתה. "עצרו או לא עצרו, אני מרגיש אותו דבר, זה לא מחזיר את אשתי וזה לא מחזיר את האמא לילדים שלה. אבל היו חייבים לעצור אותם, צריך צדק לאחרים כדי שלא יקרה אותו דבר כמו שקרה לי", אמר והוסיף כי הוא רוצה לראות את האשמים נכנסים לבית הסוהר.

ראבי סיפר כי לא הסתיר את המידע על המעצר מילדיו: "אמרנו לילדים והם שמחים עד גבול מסוים, אבל זה לא מחזיר להם את האמא". הבעל מתח ביקורת על המעצרים שהתרחשו כחודשיים לאחר המקרה - "את האחד משוויכה, שעשה את הפיגוע בברקן עשו את זה בתוך שתי דקות. לא יודע למה לקח להם חודשיים וחצי, זה היה צריך לקחת להם עשר דקות".

שירות הביטחון הכללי (שב"כ) התיר היום לפרסם כי נעצרו כמה נערים יהודים החשודים במעורבות בפיגוע זריקת האבנים שבו נהרגה עאישה ראבי, פלסטינית תושבת בדיא ואם לתשעה, במהלך נסיעה סמוך לצומת תפוח בחודש אוקטובר. החשודים נעצרו לאחרונה במסגרת פרשת הטרור היהודי, בחשד לעבירות טרור חמורות ובכללן רצח.

החשודים הינם קטינים הלומדים בישיבת "פרי הארץ" ביישוב רחלים, שנמצא בקרבת מקום. על פי הודעת השב"כ, בבוקר שלמחרת הפיגוע, יצאה קבוצת פעילים מיצהר לישיבה ברחלים לטובת תדרוך נערים הלומדים בישיבה כיצד להיערך ולהתמודד עם חקירות השב״כ. שאר פרטי החקירה נמצאים תחת צו איסור הפרסום.