מטוס של חיל האוויר
צילום: פלאש 90

בתגובה לבלוני הנפץ: צה"ל תקף עמדות של חמאס בעזה

מסוקי קרב של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של הארגון ברצועה. זאת לאחר שאשכול בלוני נפץ נחת במועצת שדות נגב
עומרי חיים ואסף פוזיילוב
06 בינואר 2019
17:14
עודכן ב 17:41

מסוקי צה"ל תקפו היום (ראשון) שתי מטרות של חמאס ברצועת עזה. זאת בתגובה לאשכול של עשרות בלוני נפץ שנחת היום במועצת שדות נגב. בהודעת דובר צה"ל נאמר: "מסוקי קרב של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה בתגובה למטען שחובר לבלונים ושוגר באמצעות טיסן משטח רצועת עזה לשטח ישראל מוקדם יותר היום. חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל ימשיך לפעול להגנת אזרחי ישראל וכנגד טרור משטח הרצועה".

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן אמר בעקבות התקיפה: ״תגובת צה״ל להפרחת מטען הנפץ הבוקר בשדות נגב היתה הכרחית. חמאס מותח את החבל ו״בודק״ את מדיניות ההכלה והאיפוק של ישראל. הפרחת מטעני הנפץ מרצועת עזה הן בגדר עליית מדרגה. אין הבדל בין מטעני נפץ מחוברים לבלונים לבין ירי טילים. אנחנו מצפים וסומכים על הממשלה ומערכת הביטחון שידעו להשיב את השקט לאזור״.

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), תושב קיבוץ בארי מסר: "אם ככה היו מגיבים על הבלון הראשון לא היינו מגיעים למצב הזה שנגרר תשעה חודשים. שעון החול של הבחירות והכישלון של בנימין נתניהו, ראש הממשלה ושר הביטחון, מול עזה והטרור של חמאס מהדהדים ולוחצים אותו. מה שהוא לא עשה בתשעה חודשים הוא מנסה לעשות כעת בקמפיין הבחירות".

תגיות:
עוטף עזה