יולי אדלשטיין
צילום: פלאש 90

אדלשטיין: "כתב אישום לא ימנע מנתניהו מלכהן כרה"מ"

יושב ראש הכנסת אמנם הגן על היועמ"ש אך במקביל השמיע הצהרה התומכת נתניהו. על פרשת הטרור היהודי אמר אדלשטיין: "מה שנחשף על שיטות החקירה – מדאיג"
כאן הערב
06 בינואר 2019
17:58

"אביחי מנדלבליט ללא ספק עושה את עבודתו נאמנה. צריך לעזוב אותו, ושיגיע למסקנות מתי שהוא צריך להגיע אליהן", כך אמר הערב (ראשון) בכאן רשת ב יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין בנוגע למתקפות על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. אדלשטיין הוא מבין הבודדים שהשמיע דברים להגנתו של היועץ המשפטי בתוך הליכוד על רקע המתקפה עליו מקרב המפלגה. עם זאת הדגיש אדלשטיין: "לא זכור לי שהליכוד ארגן את ההפגנות מתחת לביתו, לכן אי אפשר לצפות שעכשיו בליכוד ישבו בחיבוק ידיים. גם אם יוגש כתב אישום זה לא ימנע מנתניהו מלכהן כראש ממשלה".


הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

על פרשת הטרור היהודי שנחקרת בימים אלו בשב"כ אמר יו"ר הכנסת בכאן הערב לרן בנימיני וזאב קם: "זו עדיין חקירה שמתנהלת ואני מקווה שהאמת תצא לאור. אני מביע שאט נפש מכל טרור, לא משנה מאיזה צד הוא מגיע. צריך לעשות מה שביכולתנו שלא יישנו מקרים כאלה. יחד עם זה מה שנחשף לאחרונה על שיטות החקירה צריך להדאיג את כולנו ולאו דווקא רק במקרה הזה".

מנגד, יו"ר סיעת יש עתיד ח"כ עפר שלח אמר במשדר כי הוא חושש שמישהו ינסה לפגוע פיזית ביועץ המשפטי לממשלה. לדביר שלח: "נתניהו רוצה ליצור אווירה ציבורית שמאיימת על האנשים שצריכים לקבל החלטות בענייניו, ומנסה ליצור דה לגיטימציה לכל מערכת אכיפת החוק. אני חושש שמישהו ינסה לפגוע במנדלבליט".