נפתלי בנט ואלי בן דהן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בבית היהודי טוענים: בנט התנצל על עזיבתו

במפלגה אמרו לכאן חדשות כי היו"ר לשעבר ערך איתם שיחות, שבהן הביע צער במיוחד על עיתוי העזיבה הסמוך לבחירות. בנט הכחיש והדגיש: "שלם עם המהלך"
זאב קם
07 בינואר 2019
08:41

בבית היהודי טוענים כי היו"ר לשעבר נפתלי בנט קיים איתם שיחת התנצלות בעקבות העזיבה שלו ושל איילת שקד את המפלגה. סגן השר אלי בן דהן אמר היום (שני) לכאן חדשות כי יום אחרי ההודעה על השניים על עזיבה והקמת מפלגה חדשה, בנט קיים איתו שיחה כזו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

לפי סגן השר, בנט הביע בשיחה צער על כך שהוא לא עדכן מראש את חברי הכנסת במהלך הפילוג מהבית היהודי. בנוסף, בן דהן ציין כי בנט הביע צער במיוחד על עיתוי הפילוג הסמוך מאוד לבחירות. בנט הכחיש את הדברים בשיחה עם כאן חדשות, והדגיש כי הוא שלם עם המהלך שעשה.

בתחילת השבוע שבוע גורמים בבית היהודי פנו לאנשיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וביקשו ממנו לפטר את בנט ואת שקד מתפקידיהם כשרים, מתוקף ההסכם בין הליכוד לבית היהודי. זאת, בעקבות עזיבתם והעובדה שהם כבר אינם חלק מהמפלגה.

למרות הפנייה, ראש הממשלה אינו מתכוון כרגע לפטר את השניים, מחשש שהמהלך דווקא יטיב עם בנט מבחינה ציבורית ויחזק את מעמדו בתוך גוש הימין. בנט ושקד עצמם אינם מתכוונים להתפטר מיוזמתם מהממשלה בחודשים הספורים שנותרו עד הבחירות.