יארה איוב

רצח הנערה יארה איוב: צעיר ונער יעמדו השבוע לדין

נגד השניים, בני 17 ו-27, הוגשה הצהרת תובע לקראת כתבי אישום. הם חשודים ברצח הנערה בת ה-16 שגופתה נמצאה בחודש נובמבר בגוש חלב אחרי שלושה ימי חיפושים. דודתה של יארה איוב: "הרגו אותה פעמיים – פעם כשהרגו אותה ופעם כששמו אותה בפח זבל"
אורלי אלקלעי
07 בינואר 2019
12:27

נער בן 17 וגבר בן 27 מגוש חלב יועמדו השבוע לדין באשמת רצח הנערה יארה איוב בת ה-16, שגופתה נמצאה ביישוב הצפוני בחודש נובמבר שעבר אחרי שלושה ימי חיפושים אחריה. הבוקר (שני) הוגשו נגד השניים הצהרות תובע לבית משפט השלום בנצרת לקראת הגשת כתבי האישום נגדם, ועל פרטי הפרשה קיים עדיין צו איסור פרסום.

נציגו של הנער החשוד ברצח, עו"ד דוחא חאתם, אמר היום: "לקח לפרקליטות ולמשטרה הרבה זמן עד שהחליטו כנראה להגיש כתב אישום. אחרי שיוגש, אנחנו נלמד את החומר ונגיב בהתאם. מרשי כמובן מכחיש כל קשר לפרשה, וקשה לי להאמין בשלב זה על סמך מה הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום נגדו".

דודתה של יארה, נורה מחמוד, סיפרה בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום" בכאן רשת ב כי האנשים שנעצרו הם חברים של המשפחה. עוד סיפרה כי המצב בבית כחודשיים אחרי הרצח קשה מאוד: "אמא שלה קמה בכל בוקר ואומרת - 'יארה תקומי לבית הספר', היא לא מעכלת שיארה איננה".

האזינו לריאיון המלא עם דודתה של יארה איוב

מחמוד הודתה למשטרה על הטיפול באירוע - "אנחנו במדינה שהיא חזקה. הם עבדו כמו שצריך. הם סבלו איתנו. בכל דבר השתתפו איתנו". לדבריה, הרגו את יארה פעמיים - פעם אחת כשהרגו אותה ופעם אחת כששמו אותה בפח הזבל. הדודה חזרה על בקשת המשפחה לחוקק חוק שלפיו "מי שיהרוג, ייהרג".

ימים ספורים אחרי שנמצאה גופתה, סיפר אחיה של יארה, ערוה איוב, על התחושות כלפי האחראי לרצח. "מי שעשה את זה הוא אכזרי", אמר איוב בריאיון לכאן רשת ב. "המשטרה תכניס אותו לכלא – שם יאכל ויישן וייצא אחרי 30 שנה".

האזינו לריאיון עם אחיה של יארה בכאן רשת ב

שני החשודים ברצח איוב נעצרו כמה ימים אחרי מציאת גופתה, ומאז מעצרם הוארך כמה פעמים. אחרי היעלמותה, בני המשפחה הגישו תלונה למשטרת צפת, ונערכו אחריה חיפושים במשך שלושה ימים עד שנמצאה גופתה בגוש חלב.

תגיות:
רצח נשים