דוד לוי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דוד לוי: "חש בסערה שפוקדת אותנו, חציית הקווים כואבת לי"

השר ואחד מבכירי הליכוד לשעבר התייחס בריאיון לכאן רשת ב להתקפות של ראש הממשלה ושרים על מערכת אכיפת החוק: "יש קווים שנועדו לשמור על החברה שלנו ייחודית ודמוקרטית, וכואב לי כמו כולם כשעוברים אותם". על משה ארנס: "התעמתנו, אבל תמיד נשארנו חברים"
בחצי היום
07 בינואר 2019
13:30

השר ובכיר הליכוד לשעבר דוד לוי אמר היום (שני) כי הוא כואב את "הסערה הציבורית שפוקדת את ישראל", על רקע הדיון סביב תיקי ראש הממשלה וההתקפות על מערכת אכיפת החוק. "כאזרח אני חש בסערה הזו. כואב לי כשעמדות וויכוחים עוברים קווים שמחייבים אותנו כחברה ומדינה דמוקרטית", אמר לוי בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם דוד לוי בכאן רשת ב

"אני לא מרבה להתראיין כי אני לא במערכת, לפי החלטתי", הסביר לוי. לדבריו, "כשאתה לא במערכת, אין צורך להיכנס לעימותים. במערכת האזרחית, מכאיב לי הכול – עמדות, ויכוחים שעוברים את אותם קווים שמחייבים את כולם כדי לשמר את הייחודיות שלנו. זה כואב לי כמו כל אחד".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

לוי ספד לבכיר אחר בליכוד לשעבר, משה ארנס שנפטר היום: "אני מביע צער על לכתו. שירתו באותה תנועה, היינו בפעילות אינטנסיבית, והיינו מאלה שהביאו את המהפך". השר לשעבר הדגיש כי למרות חילוקי הדעות עם ארנס שהובילו לא פעם לעימות, "נשארנו חברים באותה המסגרת ופעלנו ביחד, גם בפורומים מצומצמים. צר לי לדבר עליו כאדם שהיה ואיננו".

על בתו, שניצבת בעיצומה של מערכת הבחירות, הוא אמר: "בתור אבא אני גאה בכל מה שהיא תרמה ותורמת. היא ואחיה גדלו בבית שבו ינקו רגישות לכל מה שאנחנו כעם וכחברה, והם משתדלים לשרת את הערכים האלה". לוי סירב להתייחס לעתידה הפוליטי ולחבירות אפשריות: "היא יודעת את דרכה, וכשהיא צריכה עצה כאבא – אני עושה זאת בלב ובחום".