החיפושים בנחל חילזון

לוחם צה"ל שנהרג בנחל חילזון: רב טוראי אביתר יוספי

דובר צה"ל מסר כי יוספי, בן 20 מגבעת שמואל, הוא החייל שנסחף כשחצה את הנחל עם חבריו לגדוד. לאחר נפילתו, הועלה לדרגת סמל. ראש הישיבה בה למד: "היה קל לאהוב אותו"
משה שטיינמץ
07 בינואר 2019
15:50

דובר צה"ל מסר את שמו של הלוחם שנהרג באימון ניווט בנחל חילזון בגליל: רב טוראי אביתר יוספי, בן 20 מגבעת שמואל. הודעה נמסרו למשפחתו. יוספי הועלה לאחר נפילתו מדרגת רב טוראי לדרגת סמל. מצה"ל נמסר כי הם משתתפים בצער המשפחה וימשיכו ללוותה. הלוויתו תתקיים בשעה 21:00 בבית העלמין קריית שאול.

יוספי, לוחם מגדס"ר צנחנים, נסחף לפנות בוקר (שני) כשחצה את הנחל במהלך אימון ניווטים עם חבריו לגדוד. לפי דובר צה"ל, החייל החליק לתוך הנחל כשניסה לחצות אותו מגדה אחת לשנייה ביחד עם מנווט נוסף. לאחר חיפושים נרחבים, הוא אותר כ-100 מטרים מהמקום. לוחמי יחידה 669 שחילצו אותו במסוק קבעו את מותו. בעקבות האירוע, צה"ל הפסיק לחלוטין את הניווטים עד הודעה חדשה. 

ראש ישיבת בני עקיבא קרית הרצוג, הרב משה צבי וקסל, בה למד יוספי אמר: " קל לאהוב את אביתר. הוא ילד נעים הליכות, מאוד חברותי ואהוב חבריו ומוריו. תמיד מחייך, ונרתם לכל משימה ברצון. הוא תמיד הציע את עזרתו למורים, לישיבה ולחברים. כולם ידעו שניתן לסמוך עליו בכל מצב. אביתר השקיע והתמיד בלימודים ןסיים אותם בהצטיינות. תמיד שאף להצלחה. תלמיד ירא שמיים והקפיד על קלה כבחמורה. התפילה שלו תמיד הייתה מלאת השראה".